ורדה לוי | צילום: יח"צ

רשת קהילה ופנאי מפעילה את מערך החינוך הבלתי־פורמלי בעיר, המרכזים הקהילתיים וקבוצות ההתנדבות. בראיון ל'מיינט חולון' לקראת פתיחת שנת הלימודים מספרת מנכ"לית הרשת, ורדה לוי, על ההישגים, החזון, תוכניות לעתיד ומה חושבים ברשת על דרישת ההורים להציב מצלמות במוסדות החינוך: "בקרוב הנהלת העיר חולון תקבל החלטה סופית בנושא".

עם כניסתה לתפקיד אימצה לוי, לדבריה, חזון שמקדש את הקהילה. "אני מאמינה שקהילה חזקה היא מפתח לחיים טובים של הפרט והמשפחה", היא אומרת. "הרצון שלנו הוא לגרום לתושבים לסגור את המסכים, ולצאת לסביבה".

ואיך מוציאים אותם מהמסכים?

"באמצעות פרויקטים מוצלחים, כמו קבוצות מתנדבים במספר שכונות, קבוצות לאיסוף תרומות מזון לנזקקים, ובית קפה קהילתי בשכונת נאות שושנים שמופעל על ידי בני נוער בסיכון. אבל גולת הכותרת היא מועדון השברולט שהשנה יהפוך למרכז עירוני למוזיקה ואמנויות הבמה. לצד קורסים מגוונים יתקיים בו חוג גיטרה בחינם לילדים שידם אינה משגת".

לצד כל זאת, הרשת נושאת על כתפיה את כל נושא הצהרונים שלאחרונה עלו לכותרות בדרישת ההורים להציב בהם מצלמות. "לגבי הפעוטונים, ב־2020, כשיהיה חוק מסודר בנושא, נפעל בהתאם", אומרת לוי, "לגבי הצהרונים, מתוכננת פגישה חשובה עם הנהלת העיר והנהגת ההורים ושם יתקבלו ההחלטות.

יש לנו אפס סובלנות לאלימות, העובדים יעידו שכשמגיעים לשימוע בנושא אין פשרות. חשוב לציין שכבר עכשיו אנחנו מקפידים על שלושה פרמטרים חשובים, היעדר עבר פלילי של הצוות, אישור בטיחות לכל המתקנים ופיקוח של החברה למתנ"סים. בנוסף, אנחנו עורכים קורסים למטפלות - זה מתגמל אותן כספית ומשפר את הרמה".

יש גם מחסור בכוח אדם.

"זאת בעיה ארצית, ועד שלא תשתנה התפיסה שיום לימודים מתחיל בבוקר ונגמר אחר הצהריים, דברים לא יזוזו".