ילדים בצומת משה דיין | צילום פרטי

ילדים משכונת קריית רבין הולכים מדי יום אל בית ספר 'אשלים', שנמצא בשכונה סמוכה, ובדרך הם צריכים לחצות 13 כבישים. הורים דורשים מעיריית חולון להציב מתנדבים שיסייעו לילדיהם להגיע לבית הספר בבטחה.

חלק מהכבישים שנאלצים אותם ילדים לחצות נמצאים בצומת משה דיין המסוכן. אי־התנועה שבמרכז מעברי החציה צר ומעברי החציה אינם מרומזרים. הסכנה, כך טוענים ההורים, הופכת לממשית יותר בשעות הבוקר כאשר לעתים למעלה מ־20 ילדים מצטופפים יחד על האי הצר.

בעבר עמדו במקום ילדי כיתה ו' שהעבירו את התלמידים הצעירים יותר במסגרת תורנות 'משמרות הזהב'. טעות מצטערת בשיקול הדעת של אחד הילדים, גרמה לתאונת דרכים ולביטול משמרות הזהב במקום. עכשיו נאלצים הילדים לחצות את הכבישים ללא כל השגחה או עזרה חלופית.

חברה בוועד בית הספר, צחית אלישר, תיעדה בעבר את הסכנות הרבות בדרך ועיריית חולון הסכימה להציב תמרורי אזהרה, אך לטענת ההורים זה לא מספיק.

"מדובר בסכנת חיים וחייבים לפעול עכשיו", אומרת אלישר. "מה שאנחנו רוצים זה נוכחות של מבוגרים בשטח, בבתי ספר אחרים כמו ב'אריאל שרון' מפעילים מתנדבים בפנסיה או מבקשים מתנדבים חיצוניים כדי שיסייעו לתלמידים להגיע בבטחה וזה הדבר היחיד שיכול לשמור עכשיו על בטיחות ילדינו. בנוסף, האיזור הזה צריך יותר פסי האטה שיגרמו לנהגים להוריד קצת את הרגל מדוושת הגז". ההורים פתחו עצומה שעד רגע זה זכתה למאות חתימות והם דורשים מהרשויות לפעול בהקדם.

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "ראשית, הורי הילדים מוזמנים לתרום לבטיחות ילדיהם ולהתנדב בנושא זה. שנית, צומת משה דיין מרומזרים כאשר תכנית הזמנים של הצומת הותאמה לתלמידים. יש לזכור, שילד עד גיל 9 לא חוצה כביש לבדו, כל כביש, ועל הילדים להיות מלווים בכל מקרה על ידי מבוגר".