ב'איחוד הצלה' החליטו לאחרונה לפצל את הסניף המקומי של חולון ובת ים לשני סניפים שונים, זאת עקב מספר המתנדבים ההולך וגדל. מנהל הסניף, יוסי שושן, בטוח שהשינוי יעודד עוד יותר את תושבי העיר לקחת חלק בהצלת חיים.

שושן. להוציא אנשים מחוסר האונים | צילום: קובי קואנקס
הסניף בחולון ממוקם בימים אלה באופן זמני, באחד החדרים במבנה העירייה. בקרוב הוא עתיד לעבור למבנה סמוך ברחוב ההסתדרות.

שושן, 45, מתנדב באיחוד הצלה כבר חמש שנים, מביא איתו סיפור חיים יוצא דופן, שהוביל אותו להתנדב באיחוד הצלה: "אבי היה חולה לב, הוא עבר השתלת לב ולקה בהתקף לב מספר פעמים עד שנפטר בגיל צעיר. בכל פעם שהוא קיבל התקף לב הייתי חסר אונים, לא היה לי מושג מה לעשות והייתי מקבל הנחיות בטלפון.

"חוסר האונים הזה הוביל אותי ללמוד כיצד להציל חיים, למרות שאת חיי אבי לא יכולתי להציל. זה משהו שאני מנסה לגשר עליו היום, כשאני מקדם קורסים של 'משפחה בטוחה' ועזרה ראשונה, וכך מלמד אנשים כיצד לא להיות או להרגיש חסרי אונים בשעת חירום.

יש לי שכן שקיבל התקף לב ובגלל שהייתי כל כך קרוב הגעתי אליו ראשון והצלתי אותו. לא היה לו סיכוי לשרוד, והיום כשאני פוגש אותו עם הילדים בפארק אני מבין שבלי הפעילות של 'איחוד הצלה', לילדים שלו אולי לא היה אבא היום".

בעקבות אובדן אביו החליט שושן לעשות מהפך גם באורח החיים שלו והשיל 21 ק"ג. "היו לי שיחות עם מנהל מחלקת סוכרת ב'וולפסון' במסגרת ההתנדבות שלי, ובהשראתו החלטתי שאני חייב לעזור לעצמי, ולשנות את חיי".

שושן נשוי עם ילדים, ועוסק כמנהל יחידת תפעול, שליטה ובקרה בחברת כרטיסי אשראי. בעבר היה חובש ביחידה לזיהוי חללים, אך דבר לא הכין את משפחתו להתנדבות שהשתלטה על חייו. "לאשתי היה מאוד קשה לקבל את זה בהתחלה, אבל זה הכניס הרבה גאווה לתא המשפחתי והיא שמחה כשהיא ראתה את ההשפעה של זה על הילדים".