בית משפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום ברצח את אשר פרג' ששרף למוות את האחות טובה קררו, לפני כשנתיים, במרפאה בחולון.

אשר פרג' היום, בבית המשפט | צילום: מוטי קמחי

השופט אברהם הימן שנמנה עם הרכב השופטים נימק את ההחלטה: "בחנו היטב את חוות הדעת המנוגדות של ההגנה והמאשימה והגענו למסקנה כי לא מתקיים לנאשם סייג של אי שפיות הדעת ולכן חוות דעת המומחה מטעם ההגנה של אי שפיות נדחית".

השופט ציין עוד כי: "בבוקר הרצח פקד הנאשם את בית הכנסת, שב לביתו ושב לקופת חולים. הוא מילא דלק. התנהגותו הייתה סדורה לאחר הרצח. הוא ניסה להגן על עצמו ולהפחית מאשמתו. תמונה זו מלמדת כי בוחן המציאות שלו לא היה לקוי לפני הרצח ולאחריו".

כזכור, באפריל 2017, הוגש כתב אישום נגד פרג' בן ה-79 באשמת רצח, לאחר שכאמור שרף למוות את קררו (55) בחולון ב-14 במרס.

טובה קררו ז"ל | צילום פרטי

בכתב האישום שהוגש נגדו בבית המשפט המחוזי תל אביב, תוארה השתלשלות האירועים הנוראה: "ב-3 בינואר הגיע למרפאה בה עבדה לצורך קבלת חיסון נגד שפעת, אותה נתנה לו המנוחה.

"בהמשך, משסבר הנאשם שהחיסון גרם לו לכאבים ולתחלואים שונים, פתח במסכת של האשמות, הטרדות ואיומים כלפי המנוחה, בין במישרין ובין בעקיפין, באמצעות מכריה. על רקע זה גמלה בלבו ההחלטה לגרום למותה של המנוחה".

הנאשם הצטייד בבקבוק ובו חומר דליק, ובשני מצתים. בתאריך 13.03.17 התקשר למרפאה וקבע תור לביצוע בדיקת דם אצל המנוחה.

יום אחרי הגיע הנאשם למרפאה כשהוא מצויד במצת ובבקבוק המכיל חומר דליק, והמתין לתורו בסמוך לחדר המנוחה, עד שנקרא על ידה לביצוע בדיקת הדם. כששהו הנאשם והמנוחה בחדרה, שפך הנאשם על המנוחה את החומר הדליק והצית אותה, בכוונה לגרום למותה.

מיד לאחר מכן, עזב הנאשם את חדרה של המנוחה, בעודה נשרפת חיים, ויצא למסדרון המרפאה כשהוא אוחז בידו האחת בבקבוק בו בערו שאריות החומר הדליק ובמצת בוער בידו השנייה. הנאשם השליך את הבקבוק והמצת מידיו ועזב את המקום. מותה של טובה קררו ז"ל נקבע במקום.