לאחר שבנה נחשף לחומצה ונכווה בפניו, טוענת אמו כי בניגוד לתגובת רשת קהילה ופנאי חולון, אב הבית שנמצא אחראי למקרה עדיין מועסק ברשת.

הילד בבית החולים. "כל המשפחה בלחץ גדול" | צילום פרטי

בנה של תושבת חולון, בן השנתיים, נחשף לחומצה המשמשת לפתיחת סתימות, בשם 'סודה קלציום'. כל זאת, כאמור, בזמן ששהה בגן של רשת קהילה ופנאי בעיר. לטענתה, הצוות ניסה להאכיל אותו אף שהיה ברור כי נפגע בפיו, ולא מיהר להזעיק את מד"א גם כשהיה ברור שהילד נחשף לחומר המסוכן.

רק כשהפעוט פונה למיון התגלה עד כמה פציעתו חמורה וכי הוא סובל מכוויות קשות בפניו. בקרוב מתכננת אם הפעוט להגיש תביעה נגד הרשת בגין הנזקים שנגרמו לבנה, ובינתיים היא גילתה כי הרשת לא מיהרה להפיק לקחים וכי אב הבית שאחראי למחדל עדיין מועסק ברשת.

"מהרגע הראשון הצוות לא הבין את חומרת המקרה ואף ניסה להאכיל את הילד למרות שלא היה ברור אם נגרם לו נזק בוושט", אומר עו"ד אייל בסרגליק, שמייצג את המשפחה.

"כשהאמא הגיעה לגן, הצוות אמר לה כי הוא איתה לאורך כל הדרך וכי הוא ילווה אותה לאורך הטיפול. אך בדיעבד הפידבק היחיד שקיבלנו היה דרישה לקבל צ'קים עקב עזיבת הגן במפתיע, למרות שברור שהיא עשתה זאת עקב המקרה החמור.

עו"ד בסרגליק | צילום פרטי

"בנוסף, הצוות טען כי החומצה הושארה בחוץ, אך הכיור נמצא בגן וממילא לא ברור מדוע ילד בן שנתיים נמצא ללא השגחה, בתוך הגן ומחוצה לו.

"מדובר במסגרת חינוכית שמחויבת לפקח על הילדים. אך מה שהפתיע אותנו היה לגלות שלמרות שנמסר לנו שאב הבית הושעה ופוטר עקב המקרה, מסתבר שהוא עדיין מועסק על ידי הרשת במקום אחר.

"הילד עד היום לא השתקם, הוא עדיין בטיפולים ומפאת גילו כל בדיקה היא קשה ומורכבת, ועדיין לא ברור אם נגרם לו נזק קבוע.

"כל המשפחה נמצאת בלחץ גדול, האמא ממש מפחדת לשלוח את ילדיה למסגרות וכל הזמן בודקת שהכל בסדר. בשלב זה אנחנו שוקלים הגשת תביעה וכמובן שכבר הוגשה תלונה במשטרת ישראל כיוון שמדובר במעשה פלילי".

מרשת קהילה ופנאי נמסר בתגובה: "מעולם לא טענו כי אב הבית פוטר אלא שהוא לא עובד במרכז בו אירע האירוע. מדובר באב בית וותיק, מקצועי ומסור.

"איננו מקלים בחומרת המקרה והוא טופל בהתאם. אנו מאחלים למשפחה בריאות וטוב. צר לנו שהמשפחה משתמשת באמצעי התקשורת בכדי להפעיל לחץ על הרשת בעוד התיק נמצא בטיפול".