אם חד־הורית מחולון, החולה במחלת הסרטן, קבלה דרישה מ'עמידר': התפני מביתך. "גדלתי כאן", היא אומרת. "איך הם יכולים לזרוק אותי לרחוב אחרי יותר מ־40 שנה?".

א' בביתה בחולון | צילום: קובי קואנקס
א' סעדה במשך שנים את אמה החולה. למרות הקשיים תמיד היו השתיים מאוחדות, אך כשהאם נפטרה לפני כחצי שנה, הבינה א' שהיא עלולה להישאר גם ללא קורת גג.

"אני גרה בבית הזה (בשכונת ג'סי כהן) מאז שאני ילדה קטנה, יצאתי מפה לכמה שנים בודדות כשהתחתנתי. כשחזרתי הודעתי בעמידר שאני דיירת ממשיכה וששבתי לבית הוריי.

"עקב מצבי הבריאותי ובגלל שאבי ילדיי נרצח ואני מגדלת אותם לבד, היו לי נסיבות מקלות, והם אישרו לי את זה. לפני חצי שנה אמי נפטרה ופתאום במקום לקבל חיוב של כמה מאות שקלים על הדירה, עמידר שלחו לי דמי שכירות במאות אלפי שקלים".

א' היתה משוכנעת שחלה טעות, ופנתה לעמידר. "אמרו לי שאני בכלל דיירת לא חוקית ושבקרוב אני צריכה לפנות את הדירה", היא מספרת. "הם השתגעו? בקרוב ילדיי יישארו ללא קורת גג. אני נואשת ופוחדת מהיום שצו הפינוי יגיע".

מעמידר נמסר בתגובה: "ראשית, אושר ל־א' סיוע מוגדל בשכר דירה על סך 3,100 שקל אותו תוכל לממש עם הצגת חוזה תקף לחברת עמידר. בנוסף, משרד הבינוי והשיכון לא מבצע פינויים לדיירים.

"נציין כי הדירה בה מתגוררת הגברת הינה בעלת 4 חדרים ובעיר חולון קיים תור של משפחות הזכאיות לדיור ציבורי. לאחר שהפונה תשיב את הדירה היא תוכל לממש את זכאותה לסיוע בשכר דירה ובאיתור דירה המתאימה לזכאותה".