מלכי. "מגייסים אנשים מכל התחומים" | צילום: קובי קואנקס

             

אלירן מלכי מחולון פועל כבר מספר שנים בהתנדבות על מנת לקדם מאגר פדופילים רשומים במדינת ישראל, מאגר דומה כבר קיים בארה"ב כאשר מטרתו לספק מידע על כל עבריין מין מורשע, כולל מקום מגוריו ועבודתו בצרוף תמונה עדכנית כאשר העבריין מחויב על פי חוק לספק את כל הפרטים הרלוונטיים.

כבר 5 שנים שמלכי מרצה בהתנדבות בנושא אך לאחרונה החליט לקחת את הפרויקט צעד נוסף ועם שותפתו אנדי איז'ק הקים עמותה רשומה בשם מצו"ף.

המטרה העיקרית של העמותה היא חקיקה של המאגר על מנת שהוא יתוחזק על ידי הממשלה והרישום בו יעשה באופן מפוקח ואמין על מנת למנוע תקלות. לאחר הקמת העמותה הבינו השניים כי הפעילות תדרוש מהם לא מעט והם קוראים למתנדבים להצטרף לפעילות "בשלב זה אנחנו מגייסים אנשים מכל התחומים", מספר מלכי.

"כל מי שאכפת לו מוזמן להצטרף, אנשי מחשב, בתי דפוס להדפסת חומרים, משרדי פרסום לקידום, פסיכולוגים שיכולים לתמוך בקורבנות שפונים אלינו ואנשים שמתמחים בגיוס מימון למטרות חברתיות. בנוסף, אנחנו רוצים לעשות עוד חוגי בית בחולון ובכל הארץ ונשמח למארגנים".

מלכי מסביר כי הנחיצות במאגר פדופילים מסודר גדולה יותר דווקא בגלל שכיום הזכות לפרטיות של עברייני מין גוברת על זכות הביטחון של ילדים "היום פדופיל יכול לגור בבית ממול ולא יהיה לך מושג, הוא יכול להיות המוסכניק שלך ואת לעולם לא תדעי את זה כשתבקרי במוסך עם הילד.

המצב הזה גורם לבורות מסוכנת ודווקא בגלל החשש להיחשף הוא מחביאים את עצמם ובכך לא מאפשרים לרשויות למנוע מהם להיות סביב ילדים. פדופיליה זאת מחלת נפש וכך צריכים להתייחס אליה, אבל עד שתהיה חקיקה בנושא השיקום והטיפול של עברייני מין משוחררים, אנחנו חייבים להגן על הילדים בדרכים אחרות".