המחשה: shutterstock

כלב ללא השגחה, לעתים, יכול להוות סכנה. בכתב אישום שהוגש באחרונה נגד 'דוג־ווקר' מחולון, הוא נאשם כי לא השגיח כראוי על כלב מסוכן שאיתו טייל, ובעקבות כך נפצעה אחת מדיירות הבניין.

לפני כחודשיים נסעה אחת מתושבות העיר המתגוררת ברחוב הצנחנים בעיר וחיפשה מישהו שיוכל לטפל בכלבים שלה בזמן שהיא אינה שוהה בארץ. לאחר חיפוש קצר היא מצאה גבר שעוסק בתחום, והשניים סיכמו ביניהם כי במהלך החופשה המשפחתית, הוא ייקח את האחריות על הטיפול בכלבים.

באחד הבקרים, מעט אחר השעה שבע, חזר הגבר לבית כששלושת הכלבים מובלים על ידו באמצעות רצועה, ובמקביל יצאה אחת מדיירות הבניין ופתחה להם את הדלת.

בשלב זה הצליח אחד הכלבים, מסוג פיטבול, להשתחרר מאחיזתו של הגבר והתנפל על האישה שניסתה להדוף אותו ממנה. הכלב החזק הצליח להתנפל עליה ונשך אותה בחוזקה בירך שמאל.

הגבר המבוהל תפס מיד את הכלב וקשר אותו יחד עם שני הכלבים האחרים לעמוד המדרגות, ומיהר לגשת לאישה כדי להגיש לה עזרה ראשונה. למרות הקשירה, הצליח הכלב להשתחרר מהקשר והתנפל על האישה בשנית, כשהפעם הוא נושך אותה בחוזקה בירך רגל ימין. יש לציין כי כלב פיטבול נחשב לאחד משמונה גזעים של כלבים מסוכנים, והחזקתו דורשת אישור ורישיון מיוחד. כמו כן, כל כלב נדרש להסתובב בחוץ עם מחסום לפיו.

בעקבות סדרת הנשיכות הזו נזקקה האישה לטיפול רפואי ולתפרים. בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד הגבר שטיפל בכלבים בגין אי־נקיטת אמצעי זהירות.