"הבת שלי חיה בפחד ואף אחד לא מצליח לתת לה תחושת ביטחון בתוך בית הספר", טוען אב לתלמידת כיתה ה' בחולון, שמספר כי בתו מסרבת ליטול חלק בפעילויות בית הספר בשל חשש מאחד התלמידים.

"ילד לא יכול להשליט  טרור" | המחשה: shutterstock
בחודש שעבר קיים ועד ההורים העירוני כנס חירום לאחר ריבוי של מקרי אלימות בבתי הספר היסודיים בעיר, ונראה כי למרות הכוונות הטובות, מקרי אלימות רבים ממשיכים להתרחש ולטענת ההורים, הם נשארים במקרים רבים ללא מענה.

התלמידה דווחה להוריה כבר תקופה ארוכה על אלימות חמורה שהיא סופגת מצד ילד בכיתתה, אך לטענת ההורים דבר לא נעשה ובתם משלמת את המחיר.

"מדובר במקרים מאוד קשים" מספר אביה, "היא חוזרת הביתה עם סימנים, הוא ממש מרביץ לה. הוא הפך אותה לשק איגרוף והיא צריכה להתמודד עם זה. כבר היה מצב שהיא קיבלה טיפול רפואי אבל כלום לא השתנה. לצערי גם לטיולים היא לא מוכנה ללכת, היא אומרת שאם בכיתה הוא לא מהסס להכות אותה, בחוץ הוא עלול ממש לפגוע בה".

לטענת ההורים, בבית הספר מכירים את הנושא אך לא פועלים מספיק בטענה כי לא ניתן להשתלט על הילד. "כשמגיע טיול מבטיחים שההורים שלו ילוו כדי להשגיח עליו אבל זה לא פתרון", מספר האב.

"המנהלת אמרה שהיא מכירה את הבעיה אבל ידיה כבולות והיא עושה כמיטב יכולתה. לצערנו זה לא מספיק, ילד אחד לא יכול להשליט טרור בילדים אחרים. אף אחד לא אוהב לפרסם את הצרות שלו אבל אנחנו מפחדים על הילדה".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "מנהלת ביה"ס שוחחה עם האב והנושא ידוע, מוכר ומטופל על ידי כל הגורמים".