קרדיט צילום: עידית גודס

ריו אביירטו, שיטה המשלבת תנועה ספונטנית מונחית וחופשית תוך שימוש בקול, מגע והרפיה, מגיעה לחולון.

עמותת "אחת מתשע" פותחת עוד קבוצה ייחודית בשיטת ריו אביירטו המיועדת לנשים המתמודדות עם סרטן השד.מדובר ב-12 מפגשים קבוצתיים בהדרכת מנחת קבוצות מוסמכת בשיטת ריו אביירטו.

השיטה נוצרה בשנות ה-60 ע"י פסיכולוגית קלינית שחקרה דרכים פסיכו-פיזיות ליצירת התפתחות הרמונית של האדם ולמיצוי הפוטנציאל הגלום בו.

השיטה התפתחה מתחומי הפסיכולוגיה והטיפול בתנועה והמפגשים משלבים אנרגטיות המעוררת שמחה וחיוניות, לצד התייחסות לתכנים כואבים שלא בדרך המילולית הרגילה. אין צורך בכושר גופני מיוחד או בניסיון קודם בריקוד או בתנועה.

מדברי המשתתפות: "המפגשים הקבוצתיים שהיו לנו קירבו אותי אל עצמי ואל מקורות החוזקה שלי. כך, באופן בטוח ומלא בהכרה עצית יכולתי לחזור אל עצמי, אל גופי ונשמתי. לזכור שיש לי את הכח לפרוח ולשמוח."

יעל יגור-ג'רבי, מנהלת מערך התמיכה  בעמותה: "אנחנו שמחות לפתוח את הקבוצה הראשונה בשיטת ריו אביירטו בחולון ומקוות שנשים המתמודדות עם סרטן השד יבואו לקחת חלק בפעילות ולחוות את העוצמות הגלומות בשיטה זו.

משתתפות שהתנסו בשיטה זו בעבר מספרות על חוויה עוצמתית המחוללת שינויים בגוף ובנשמה וזוהי בהחלט חוויה שאנחנו רואות לנכון להעניק למתמודדות עם המחלה".

המפגשים יתקיימו החל מה- 14.2.17 בשעות הבוקר, במתנ"ס וולפסון בחולון שתרמו את מקום הפעילות.

להרשמה ופרטים נוספים ניתן לפנות אל עידית גודס גרינבאום, מנחת הקבוצה -050-4457861, או ליעל יגור: 052-8749292