רונן התקשר וביקש לתאם פגישת ייעוץ. כעבור יומיים הוא הגיע למשרדי ונראה מבולבל ולא החלטי. יש את המבט הזה בעיניים, שאומר יותר מכל, שאדם היה מעדיף שלא להיות שם ולא להתמודד עם התוצאות.

רונן נשוי כמה שנים ואב לשתי בנות. אפרת אשתו עובדת כסוכנת שיווק ומרבה להיות בשטח, בפגישות בבתי עסק. אפרת ורונן הכירו דרך אתר היכרויות והתחתנו תוך זמן קצר. רונן המשיך וסיפר שכבר בשנה הראשונה הרגיש שאפרת מסתירה ממנו דברים, אך לא ייחס לזה חשיבות והמשיך בשגרת החיים.

צילום: pexels

כשרונן סיפר קצת על הרקע שלו ושל אפרת, הוא דאג לציין את העובדה שאמו אינה אוהבת את אפרת ושמההתחלה היא טענה שאפרת אינה מתאימה לו. רונן המשיך וסיפר שכמעט ואין ביניהם יחסים אינטימיים, שאפרת חסרת סבלנות כלפיו וממשיכה כבעבר להסתיר ממנו דברים ולא לשתפו בפרטי שגרת היום. לדבריו, כאשר הוא שאל אותה איך היה בעבודה, היא נהגה להשיב לו: "תבוא ותראה". היא הייתה יוצאת בערבים, וכשהוא היה שואל לאן, היה זוכה לתשובה מלגלגת: "אם היה משהו מעניין - הייתי מספרת לך".

רונן דיבר בכנות וסיפר שאמו דחקה בו כמה פעמים לבדוק מה קורה עם אשתו. "היא תשבור לך את הלב", טפטפה לו אמו . "לאחר לבטים רבים", אמר רונן, "אני פה". סיכמנו שנעקוב אחרי אפרת במשך מספר ימים ברציפות ולאורך כל היום, ונלמד על מעשיה.

ביום המעקב הראשון התמקם צוות מעקב סמוך לבית של אפרת ורונן. במהלך היום לא נחשף מפגש מעניין או פעולה שיכולה לקדם את החקירה. למחרת בבוקר הגיע הצוות שוב לבית. לאחר כמה דקות הבחין הצוות בעוקבים נוספים שממוקמים סמוך לבית וצופים לעבר חניית הרכבים של הבניין. לקראת השעה 08:00 יצאה אפרת עם בתה מלובי הבניין ונכנסה לרכב שלה. תוך שניות היה ברור לנו שצוות המעקב הנוסף יושב על אפרת. שני העוקבים נכנסו מיד לכלי הרכב שלהם והחלו במעקב אחר אפרת. עידכנו את רונן בהתפתחות. הוא נשמע מופתע והמום, ולמשך כמה דקות לא ידע מה לומר. בהתחלה העלינו אפשרות שאולי מעסיקה של אפרת החליט לבדוק האם היא מבצעת את תפקידה כראוי והצמיד לה מעקב. אפשרות נוספת שהעליתי בפני רונן היא שאולי אמו קשורה לעניין.

רונן היה מבולבל ונסער לחלוטין. ביקשתי ממנו לבדוק את העניין בעדינות רבה עם אמו. סיכמנו שהוא יספר לאמו שראה במו עיניו שני אנשים עוקבים אחר אפרת כשיצאה מהבית, כדי לבחון את תגובתה. צוות העוקבים הגיע למשרדה של אפרת ומרחוק נראה הרכב שלה בחניית בניין המשרדים ובחנייה סמוכה נראה צוות המעקב שנצפה בבוקר ליד הבית. כעבור חצי שעה רונן התקשר אליי נרעש, וסיפר שאמו הודתה מיד בשליחת העוקבים אחר כלתה. לדבריה, היא התייאשה והבינה שבנה לא מסוגל לבצע את הבדיקות הנדרשות והחליטה לעשות מעשה.

האם סיפרה לרונן שהיא עוקבת אחרי אפרת כבר במשך שבוע ימים, ושבמקרה יום קודם לכן החליטו העוקבים לעשות יום הפסקה. אמו של רונן טענה בפניו שיש בידיה הוכחות חד משמעיות לכך שאפרת מנהלת קשר רומנטי עם גבר אחר, כולל סרטונים ותמונות. את השיחה סיימה האם בכך שאמרה לרונן שהיא אוהבת אותו. אוהבת אותו ולא מוותרת על שליטה בחייו, כפי הנראה.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים.

גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל משרד "ים החקירות", בנתניה