אם גם לכם יצא לשים לב (וקשה שלא..) לבניין החדש והמרשים המקדם את פני הנכנסים לשכונה ח-300 בחולון בוודאי תהיתם על מה מדובר.

ובכן, זה כנראה בדיוק הזמן לבשר כי במהלך מרץ הקרוב יפתח את שעריו המרכז החדש לרפואה יועצת שקם עבור מבוטחי הכללית באזור חולון והסביבה.

אין לנו איך להגיד את זה אחרת, אבל זוהי מהפכה של ממש, שכן המרכז החדש הוא מעין מיני בית חולים עם מגוון שירותים עצום, צוות רפואי מעולה ומכשור רפואי מהמתקדמים שיש בארץ.

הפועל היוצא של מהלך זה הוא שלכלל השירותים הניתנים כיום לתושבי האזור - מרכז בריאות האישה, מרכז בריאות הילד, מכון התפתחות הילד, רפואה משלימה, פיזיותרפיה, מוקד לרפואה דחופה ועוד 12 מרפאות משפחה - מצטרף מרכז גדול, מקצועי וחדשני, המגיש משעות הבוקר ועד שעות הערב המאוחרות מגוון רחב במיוחד של שירותים רפואיים מקצועיים.

צילום: יח"צ-

מדוע הוחלט על הקמתו של מרכז כזה, ובעיקר - אילו שירותים יוכלו לקבל שם מבוטחי הכללית? יצאנו לפגוש את ד"ר שרון פלורו, מנהל המרכז החדש וחזרנו עם תשובות מלאות ומנומקות. הנה הן לפניכם. רק שתהיו לנו בריאים.

שלום דוקטור. קודם כל תתחדשו! עכשיו ספר מדוע בעצם הוחלט להקים מרכז כזה

"התשובה הקצרה היא שירות מעולה ומקצועיות מדויקת. התשובה הארוכה היא שהרעיון של מרכז רפואי כוללני לרפואה יועצת צובר בשנים האחרונות תנופה עולמית וארצית,  וזה לא מפתיע: הרי יש הגיון רב במתן שירותי ייעוץ וטיפול המשלבים תחומי התמחות רפואיים שונים, כאשר מעבר לנוחות הרבה למבוטחים – יש כאן עבורם ערך מוסף גדול הנובע מהפרייה הדדית מקצועית ושיתוף פעולה בין היועצים השונים".

מעניין לציין כי היום, הדרישה לשירותי רפואה יועצת ברמה גבוהה ובנגישות מקסימלית מגיעה גם מאתנו, המבוטחים, שיודעים ודורשים יותר, כפועל יוצא של המודעות לחשיבותה ויתרונותיה.

ואכן, בשנים האחרונות ובמסגרת מגמה עולמית זו הקימה הכללית מרכזים גדולים וחדשניים המציעים בדיוק את זה: מגוון שירותי רפואה וייעוץ מומחים בגוון רחב של מקצועות כמו אף אוזן גרון, עור, אורתופדיה, גסטרו, כירורגיה, אורולוגיה ועוד. כולם תחת קורת גג אחת, קרוב למקום המגורים ומתוך כוונה לייתר את הצורך להגיע לבית חולים. במרכזים אלה (דוגמת מגדל ה-100 בתל אביב ובבתימון בבת ים), ניתנים גם שירותי אחיות ומכונים למיניהם לרבות רנטגן, אולטרה-סאונד, מעבדה ועוד.

ובפועל – עבור תושבי חולון והסביבה מה היה עד עכשיו ומה יהיה מעתה והלאה?

"עד עכשיו ניתנו שירותי הרפואה הראשונית והיועצת במרפאות הקהילה (דוגמת מיינסבך ובית רותר), מרפאות החוץ ובמידת הצורך בבתי החולים במחוזות.

המרכז החדש פותח בפני מבוטחינו תושבי הסביבה עולם שלם של שירותים רפואיים מהמתקדמים מסוגם וכל זאת 'מתחת לבית'. זו הסיבה שמדובר בבשורה משמעותית כל כך שכן שילוב מעין זה בין זמינות מרבית, מובילות טכנולוגית, מקצועיות ומגוון – טרם נראה באזור.

מה זה נותן לי כמבוטחת?

"ראשית, מרכז כזה יקצר משמעותית הליכי איבחון וימקסם את איכות ויעילות הטיפול. שנית, וזה חשוב לא פחות, השירותים שיינתנו במרכז מצמצמים את הצורך בפנייה לבתי החולים, בהמתנה מורטת עצבים בחדרי המיון או בהגעה מסורבלת לטיפולי יום למיניהם.

המטרה שלנו היא לייצר מצב בו המטופל מקבל את שלל השירותים במרכז אחד, בלי לעבור בין רופאים, להתאשפז שלא לצורך או לרוץ בין מכונים שונים לצורך בדיקות ויעוץ.

גם במקרים אקוטיים, המגמה היום היא לספק טיפול במסגרת אשפוז בבית החולים אך את המשך הטיפול לתת בקהילה. זאת, על מנת לקצר ככל הניתן את זמן שהות המטופל בבית החולים ולקרב אליו הביתה את המשך הטיפול".

המרכז הרפואי החדש של 'כללית' בח-300 | צילום: יח"צ-

מרכז אחד, עולם שלם של בריאות

מחלקה קרדיולוגית ומכון לב

המחלקה - בניהולו של ד"ר זאזא יעקובשוילי , רכז תחום קרדיולוגיה במחוז תל אביב יפו , ראש חוג קרדיולוגיה דחופה באיגוד קרדיולוגי ישראלי .כשלצידו צוות קרדיולוגים מיומן - מציעה מגוון רחב של בדיקות לצורכי אבחון כמו אקו לב, סטרס אקו במאמץ ועוד. אלה מתבצעות ומפוענחות על ידי  צוות טכנאים ואנשי סיעוד מקצועיים הנעזרים בציוד החדשני ביותר בתחום הלב.

מחלקה לפנימית מייעצת והמטולוגיה

עם מיטב המומחים לרפואה פנימית, רפואה דחופה, טיפול נמרץ והמטולוגיה, מדובר בעורף מקצועי חזק שמטרתו לייעץ לרופאי המשפחה מצד אחד, ולהוות מרכז לטיפולי יום מצד שני.

ואכן, במסגרת שירותי המחלקה יינתנו טיפולים תוך ורידיים מגוונים - לפי הנחיית רופאים מקצועיים - החל באינפוזיית ברזל, דרך אנטיביוטיקה ורידית וכלה בתרופות מורכבות יותר. 

מחלקה כירורגית

מחלקה המאוישת על ידי כירורגים כלליים, מומחים לכירורגיית שד וכן כירורגים לנפגעי טראומה. במסגרת זו תאפשרנה פעולות אבחוניות וטיפוליות רבות, ובכלל זה ניתוחים וטיפולים כירורגיים. המחלקה כוללת גם חדרי ניתוח מודרניים, ציוד רפואי-טכנולוגי מהמתקדמים שיש, עמדות התאוששות וכמובן צוות סיעודי מיומן ביותר.

בצמוד למחלקה הכירורגית הוקמה מרפאה לטיפול בפצעים כרוניים המצריכים התייחסות של כירורג מומחה לטיפול בפצעים אלו.

מרפאה אורתופדית

את המחלקה האורתופדית מאיישים רופאים מומחים לטובת מתן שירותי אבחון וטיפול במגוון רחב של בעיות אורתופדיות. מבוטחים שהחלו טיפול בבתי החולים יוכלו לקבל כאן המשך טיפול ומעקב או לחילופין לעבור כאן בדיקות שונות טרום פרוצדורות  ניתוחיות בבית חולים.

לצד המרפאה האורתופדית פועל מכון פיזיותרפיה גדול ומצויד, המאויש על ידי צוות מקצועי ומיומן לטיפול אישי וקבוצתי במרחבי טיפול מודרניים ייעודיים למגוון הבעיות הנפוצות בשטח זה, כולל ריפוי בעיסוק. 

מחלקה אורולוגית

המחלקה האורולוגית הייעודית הינה ייחודית למרכז ומטרתה לאבחן ולטפל במגוון בעיות אורולוגיות, כמו גם כדי לבצע הכנות לניתוחים אורולוגיים או מעקב החלמה עם השחרור מבית החולים.

מחלקת עיניים

מחלקת עיניים - אף היא אחת המבוקשות – מציעה מלבד שירותי איבחון למגוון בעיות עיניים  גם תתי התמחויות כמו רשתית, ילדים ועוד.

מחלקת אף – אוזן – גרון, ומכון שמיעה וקלינאות תקשורת

את מחלקת אף - אוזן - גרון מאיישים מיטב המומחים בתחום כשלרשותם הציוד הכירורגי המתקדם ביותר המבוסס, בין השאר, על טכנולוגית הסיב האופטי.

בצמוד למחלקה זו פועל מכון שמיעה ומכון להתאמת מכשירי שמיעה למבוגרים וילדים.

כמו כן, ניתנים במקום שירותי מומחים בתחום קלינאות התקשורת. 

עור ומין

מומחים לרפואת עור, מסתבר, נמנים על אנשי המקצוע המבוקשים ביותר. ואכן, לאור ריבוי פניות בקהילה הורחב השירות והוא כולל מגוון רחב ביותר של פתרונות רפואיים, ובכלל זה מעקב וסקר לאבחון נגעי עור, טיפול מוקדם, מניעתי ועוד.

על מנת להשלים את התמונה בתחום רפואי זה, פועל בצמוד למרפאה זו גם מכון ייעוץ אלרגיות לילדים ולמבוגרים.

מכון רנטגן ואולטראסאונד

כמתבקש מצומת רפואי-מרכזי מעין זה, מצויד המרכז החדש במכון רנטגן מתקדם ובו מערכת רנטגן חדשנית מועטת קרינה, המאפשרת תשובות מהירות ברמת פיענוח גבוהה ומדויקת. מכון האולטרסאונד הפועל במרכז מצויד אף הוא במיטב המכשירים המציעים היום יכולות הדמיה מתקדמות.

בית מרקחת

על מנת לכלול את מרב השירותים הרפואיים הנדרשים פועל במרכז בית מרקחת עצום מרווח ונעים, המציע לצד תרופות מרשם גם מבחר מוצרי פארמה.

מוקד לקיחת דמים

מוקד לקיחת דמים משוכלל ויעיל עם מספר רב במיוחד של עמדות ושני מסלולים ייעודיים: מסלול לתורים שנקבעו מראש ומסלול מהיר לקבלת מקרים דחופים.

זהו מוקד לקיחת הדם היחידי באזור עם שעות פעילות ממושכות כל כך – מ-07:00 בבוקר ועד 12:45 בצהריים.

ולסיום, במרכז תהנו גם משלוש קומות חנייה, כמו כן,לרווחת המבוטחים,המבקרים והממתינים מחכה בית קפה נעים מזמין וכשר. רפואה שלמה לכולם.

-