נופר אסלן, ביתה של האחות טובה קררו שנרצחה במסגרת עבודתה במרפאה בחולון פרסמה את תחושותיה לרגל שבוע האחות שמצוין השבוע. קררו נרצחה לפני כשנתיים על ידי מטופל, אשר פרג', בסניף מרפאת כללית בחולון, לאחר שנתנה לו חיסון והוא חשד כי ניסתה להזיק לו עקב תופעות לוואי שגרתיות שגרם לו החיסון.

נופר עם אמה טובה קררו ז"ל

מאז המקרה אסלן נאבק באלימות המופנית נגד צוותים רפואיים ומבקשת להעלות את הנושא לסדר היום הציבורי בכנסת ובפעילות התנדבותית. בטקסט שפרסמה לרגל יום האחות היא מזהירה מהרצח הבא ומבקשת מהציבור לסייע למגר את התופעה .

"זה השבוע של האחים והאחיות", כותבת אסלן. "וכבר יומיים אני תוהה איך אני מרגישה בתוך השבוע הזה.זה שבוע שבו יקפצו לכולכם שלל מודעות שמזמינות אתכם לעצור ולהגיד "תודה" לאחות או לאח שטיפלו בכם וריגשו במיוחד. זה שבוע שבו האחיות והאחים בבתי החולים ובקהילה יוזמנו לשלל אירועים לציון השבוע החגיגי הזה.

"שלא תבינו לא נכון - להגיד תודה זה מחמם את הלב וזה ממש ממש אחלה, כל אחד מאיתנו צריך להרגיש מוערך במקום עבודתו, כשאתה מוערך זה נפלא וחשוב.אבל השבוע אני בעיקר כועסת. אני כועסת כי לאחיות ולאחים מגיע הרבה יותר מתודה.

"לאימא שלי הגיע הרבה יותר מתודה. לאימא שלי הגיע שילחמו בשבילה. לאימא שלי הגיע שישמרו עליה. לאימא שלי הגיע להמשיך לחזור הביתה בסוף כל יום עבודה. אני כועסת כי עברו כבר יותר משנתיים. אני כועסת כי עדיין לא נלחמים על האחיות והאחים, על הרופאים, על המאבטחים, על הצוותים האדמיניסטרטיביים ועל כלל עובדי המערכת. לא מספיק נלחמים על התנאים שלהם ולא מספיק נלחמים על אותה זכות בסיסית שנלקחה מאימא שלי, הזכות לחזור הביתה בשלום.

"אז זה חשוב להגיד תודה אבל התודה הזו מרגישה קצת מגוחכת כששתי דקות לפניה אחריה שוב מקללים אותם או מאיימים עליהם או זורקים עליהם מסך של מחשב או כל חפץ אחר. אימא שלי נרצחה, רחלי ברוך נדקרה - הרצח הבא הוא רק עניין של זמן ואירועים של הוקרת תודה הם חשובים אבל ממש רחוקים מלהספיק".