ליאה וליחי | צילום באדיבות 'עזר מציון'

כשהיתה בעיצומן של הכנות לקראת נסיעה למחנה בינלאומי בארה"ב, אובחנה תושבת האיזור ליאה גולדנברג, בפעם השנייה, כחולה בלוקמיה. הפעם הראשונה הייתה שש שנים קודם לכן, כשהייתה רק בת תשע, אז, בעזרת טיפולי כימותרפיה קשים, היא הצליחה להתגבר על המחלה"הייתי בת 15, והיו לי הרבה תוכניות".

הפעם הכימותרפיה לא הספיקה והרופאים הודיעו לה שתצטרך לעבור השתלת מח עצם, כדי לוודא שהמחלה לא תחזור שוב.

במשך חודש היא ומשפחתה חיכו לתורם מתאים, "לאחר חודש שנראה לנו כמו נצח", מספרת האם אילונה, "התבשרנו שהיה שווה לחכות ושנמצא תורם ברמת ההתאמה הגבוהה ביותר".

ליחי הימן שנמצא מתאים להציל את חייה של ליאה, הצטרף למאגר בעת גיוסו לצה"ל, כלוחם בשריון. מספר שבועות לפני סוף השירות הוא קיבל טלפון מ'עזר מציוןבו בישרו לו שהוא נמצא מתאים. "מאוד שמחתי והתרגשתי, זו זכות שלא כל יום זוכים בה", הוא סיפר. מצבה הבריאותי של ליאה לא איפשר לבצע את התרומה, וכך קרה שפנו לליחי מספר פעמים והתרומה לא יצאה לפועל, עד שבפעם השלישית היא התאפשרה.

לאחרונה הם נפגשו. "זה היה רגע שיא עבורי, לא חשבתי יותר מדי מה להגידפשוט אמרתי תודה", סיפרה ליאה בהתרגשות. "לנצח יהיה לי חלק ממך, זה משהו שאי־אפשר להעריך אותו במילים. אין משהו נעלה יותר"."זכיתי" מציין שוב ושוב ליחי, "יש לי חלק קטן אבל חשוב".

ד"ר ברכה זיסר, מנהלת ומייסדת המאגר הלאומי לתורמי מח עצם של עזר מציון: "המחויבות של הדור הצעיר ושותפות הגורל אחד כלפי השני ראויות להערכה. את החיבור בין תורם ונתרם אי אפשר להסביר במילים ואני שמחה שיש לי ולמשפחת עזר מציון את היכולת ליצור משפחות חדשות בישראל".