הרמטכ"ל, רב אלוף גדי איינזקוט בתערוכה, אתמול | צילום: דו"צ

אתמול (ה'), במעמד הרמטכ"ל, רב אלוף גדי איזנקוט, נפתחה תערוכת 'צה"ל שלנו' בהיכל הטוטו (מתחם 'לה פארק'), חולון. התערוכה תעניק הזדמנות לכלל הציבור ליהנות ממייצגים אור קוליים, פעילויות מיוחדות לכל המשפחה, הופעות של הלהקות הצבאיות ותצוגת כלים ראשונה וייחודית.

בנוסף, התערוכה תכלול את 5 הממדים של צה"ל: אוויר, ים, יבשה, המוח האנושי וטכנולוגיה, שיוצגו במתחמים מוצלים בארנה.

מארגנת התערוכה ראש מחלקת משקים ארגון ותכנון בצה"ל אל"מ נורית קדוש מסבירה, "ב-30 השעות הראשונות בהרשמה לתערוכה נרשמו כבר 54,000 איש". נתון ללא ספק מדהים, "כיום יש כבר מעל 100,000 רשומים ולמעשה התערוכה כבר בתפוסה מלאה אך תינתן האפשרות להירשם שוב בהמשך.

"התערוכה שתפעל בכל יום עד שעות הערב המאוחרות, הייתה אמורה להיסגר כבר לאחר שבוע אך לאור הביקוש הגדול הוארך זמן פעילותה לפחות עד ה-3 באוקטובר.

אל"מ קדוש מוסיפה, "בהגעה לתערוכה המבקרים יעברו סוג של שרשרת חיול וכל משתתף יקבל 'חוגר' אינטראקטיבי אשר ילווה אותו לאורך התערוכה ויאפשר לו לצבור נקודות בפעילויות השונות ולגלות בסוף התערוכה את התפקיד המתאים לו בצה"ל.

מתוך אירוע הפתיחה, אתמול | צילום: דו"צ

"את התערוכה פתח מייצג אור קולי מרהיב מיוחד בסימן 70 שנה לצה"ל, אך יהיה ניתן לראות את המייצג גם בכניסה לתערוכה בהיכל עצמו.
בתערוכה אנו מקווים שכל אחד יוכל למצוא לעצמו את צה"ל שלו, לשם כך הפעילויות הן לכלל המשפחה ובתחומים שונים בצה"ל, גם הילדים יוכלו ליהנות משייט באגם אך הפעם לא בברבורים המוכרים אלא בסירות גומי (סאגים) צהליות שילוו כמובן ע"י חיילים מחיל הים אשר יעניקו הסבר על הכלי.

"גם למי שלא הספיק להירשם תערוכה באתר צה"ל אין מה להתייאש, יהיה ניתן לערוך סיור אינטראקטיבי בתערוכה דרך אתר האינטרנט, אולם כמובן שעדיף להגיע וליהנות ולהשתתף בשלל המתקנים המשלבים את כל זרועות הצבא.

"בעתיד, צה"ל מתכנן להכניס את כל התצוגה לאחד מבסיסי המרכז וכך כל חייל בצבא יכול ללמוד על כל החיילות בהיקף רחב כמו זה של התצוגה".

"צה"ל הוא חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית. לאורך שבעים שנות קיומו הוא חלק מכל בית, ומגן על כל בית", מסכם ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף איציק תורג'מן.