שלום. "הילדים מאוד אוהבים לעזור לי" | צילום פרטי

    
"אם אתה נותן - אלוהים נותן לך בחזרה", זה המוטו שמוביל את לבנת שלום (55), אם חד־הורית תושבת חולון, שבחמש השנים האחרונות משמשת כארגון חסד עצמאי, וכל זה בעקבות מקרה אחד בו היא היתה בצד המקבל.

"בכל יום שישי אחרי העבודה, לקראת השעה 14:00, אני נוסעת לאולמות האירועים בעיר ואורזת מנות חמות למשפחות קשות יום", היא מספרת על שגרת השבוע שלה בימי החגים. "המשפחות והאולמות כבר מכירים אותי והמשפחות יודעות להגיע לביתי".

איך הכל התחיל?
"התחלתי בעקבות כך שהייתי בעצמי זקוקה לתרומה של שמלה לאירוע פרטי שלי. אישה מסוימת שלא הכרתי הסכימה לעזור ותרמה לי שמלה ולאחר כמה זמן נודע לי שלצערה היא לא יכולה להמשיך עם המצווה הזו, והרגשתי שאני חייבת להמשיך את דרכה.

"זה התחיל באיסוף ועזרה לבנות מצווה במציאת שמלות, והיום זה כבר הרבה יותר גדול, אני עוזרת להשאיל בגדים, ולפעמים משפחות שקשה להם מתביישות או לא מצליחות להשיג הנחות או שהסכומים גדולים מדי ואם אני יכולה לעזור בלדבר עם האולמות ולקשר לאנשים מסוימים שרוצים לעזור אז אני עושה זאת בשמחה".

לפעמים קורה שההתנדבות מוציאה ממך יותר ממה שתכננת לתת?
"ממש לא. באחד מימי חמישי האחרונים אחד מבעלי האולמות יצר איתי קשר ואמר שנשאר הרבה מזון, מבלי לחשוב פעמיים מצאתי את עצמי באחת עשרה בלילה אורזת מנות וכבר באותו הלילה משפחות הגיעו אליי. אני תמיד שמחה לעזור למשפחות האלה ומאחלת לעצמי תמיד להיות בצד הנותן".

מה הילדים שלך חושבים על זה?
"הילדים שלי מאוד אוהבים לעזור לי בפעילויות השונות, הם אפילו התחילו איתי פעילות חדשה ולאחרונה אנחנו מגיעים לבתים של קשישים ועוזרים להם בניקיונות ולהעביר את שעות הפנאי".