"עושים צחוק". רחוב קרן היסוד | צילום: קובי קואנקס

     

בעלי דירות מרחוב קרן היסוד והסביבה התלוננו באחרונה כי השיפוצים ברחוב אורכים זמן רב מהמצופה ומקשים עליהם את חיי היומיום. כעת מצטרפים אליהם גם בעלי העסקים שמדווחים על פגיעה חמורה בפרנסתם. תושבים אשר פנו ללשכת מנכ"ל העירייה מספרים בפליאה: "הסבירו לנו שנגמרו הבלטות. זה כאילו עושים מאיתנו צחוק".

כזכור, בחודש אוקטובר 2017 החלו שיפוצים למטרת שיפור תשתיות ברחוב קרן היסוד בשכונת קריית שרת בחולון. קטע הרחוב שבין ההצטלבות עם רחוב בית לחם לבין ההצטלבות עם 'קריית שמונה' נסגר לתנועה בשל השיפוצים, שעל פי התכנון היו אמורים להימשך כחודשיים בלבד, אך העבודות עדיין בשיאן. הרחוב עדיין משובש, לתושבים חסרים מקומות חנייה וכעת גם בעלי העסקים מדווחים פגיעה בהכנסות.

כבר כמעט חצי שנה שכל האזור על גלגלים", מספר בעל מכולת ברחוב. "מילא שאין חניות, אז פספסנו לקוחות שהיו עוצרים על הדרך, אבל עם כל האבק והרעש למי בכלל יש חשק להיכנס לכאן? במצב הנוכחי גם פגיעה זמנית בעסק קטן יכולה להיות קטלנית - ושום דבר לא זז".

המתלוננים שפנו לעירייה טוענים כי נציגה מלשכת מנכ"ל העירייה אמרה להם שכיוון שחסרות מרצפות להשלמת העבודות, הן ככל הנראה יתארכו עוד יותר ואף ייעצרו, עד לקבלת משלוח נוסף של מרצפות. "זה נשמע כמו בדיחה, עושים מאיתנו צחוק. מדובר בשיפוץ הכי גרוע בתולדות העיר", מסכם בזעם דייר מהרחוב הסמוך.

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "העבודות לא הוקפאו למרות שאכן היה עיכוב מסוים. המרצפות כבר הגיעו לשטח ואגף התשתיות עושה את כל המאמצים לעמוד בלו"ז. תלונות הסוחרים מוכרות והעירייה עושה הכל על מנת להקל על כולם".