המתנה טיפוסית על המדרכה | צילום: תושבי העיר

    
לפני חודשים אחדים נפתחה מרפאה חדשה של 'מכבי' ברחוב הופיין בחולון, ורבים התלוננו על כך שהחנייה במקום היא בתשלום. כעת מתברר שלא רק מבקרי המקום מאוכזבים מהסדרי החנייה, אלא גם תושבי השכונה הסמוכה. זאת מכיוון שמבקרי המרכז הרפואי רוצים לחסוך כמה שקלים, ומציפים את רחובותיהם ברכבים זרים.

המרכז החדש אומנם פונה לרחוב הופיין, אך כניסת הרכבים אליו היא דרך ההצטלבות של הרחובות מניה שוחט וזלמן ארן. במקום נבנה גם מעגל תנועה כדי לעודד את זרימת התנועה בכביש, אך עבור התושבים זה לא מספיק.

בחודשים האחרונים הם מתלוננים רבות על רכבים שחוסמים כניסות לחניות פרטיות של בניינים, מוניות שעוצרות על המדרכות ו'פקקי תנועה'.

"הרחובות השקטים והרגועים שלנו הפכו לסואנים ועמוסים", מספר תושב רחוב מניה שוחט. "אנשים חונים איפה שבא להם, לפעמים בתוך חניות פרטיות, ולפעמים אדם מחכה ברכב שחונה על המדרכה, למטופל שנמצא במרפאה. לא ייתכן שעיריית חולון תסיר מעצמה את האחריות ותפיל הכל על 'מכבי', היא הייתה צריכה לצפות את המצב, ושבחולון אף אחד לא משלם על חנייה. הפגיעה באיכות החיים שלנו היא גדולה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "מבנה מכבי הוקם על פי כל ההיתרים והוא כולל מקומות חנייה תת קרקעיות. ההחלטה לגבות כסף היא החלטה של 'מכבי' והעירייה אינה יכולה לחייב אותה אחרת".