אחד מכלובי החיות שנחשפו במקום | צילום: השירות הווטרינרי

    
בתחילת חודש שעבר דיווחנו כי דיירים ברחוב י.ל פרץ שבשכונת אגרובנק טוענים כי שכנם עזב את דירתו לטובת בית אחר, אך הוא ממשיך להשתמש במבנה כמחסן לבעלי חיים עבור חנות שבבעלותו, והופך את חייהם לסיוט.

השכנים טענו כי החיות גורמות לרעש רב, ריח רע ומושכות מזיקים לרחוב, וכי למרות פניות רבות לעירייה לא נעשה דבר, למעט כמה ביקורים במקום שבהם התעקשו עובדי הפיקוח והווטרינר העירוני כי בלי צו לא ניתן לעשות דבר.

עיריית חולון מסרה בתגובה כי נציגיה ביקרו במקום כמה פעמים בחודשים האחרונים ולא מצאו דבר, וכי ללא הוכחה מוצקה להתעללות בבעלי חיים לא ניתן לקבל צו מבית משפט.

השבוע, בעקבות פניית העיתון והדיירים, הוציאה עיריית חולון צו מבית המשפט והממצאים הקשים שגילו עובדי הפיקוח חשפו ללא צל של ספק כי החיות בדירה מוחזקות בתנאים מחפירים. בחצר הדירה התגלו גרוטאות רבות וכלובים ריקים וחלודים.

אנשי הפיקוח נכנסו לדירה, בליווי עובדי המחלקה הווטרינרית ונציגי משרד החקלאות, ומצאו שם זוהמה, ערימות מזון שחלקו לא בתוקף וגם אוגרים וציפורים בכלובים קטנים ומטונפים.

החלונות בדירה היו אטומים והריצוף חסר, וכן היו בה מפגעים נוספים, כמו מקרר שבתוכו נמצאו מיכלי מזון לבני אדם שתוקפם פג כבר לפני כשנתיים.

בעל הדירה, שאחראי למפגע התברואתי הסביבתי החמור, קיבל כמה דוחות בסך 320 שקל כל אחד, בגין אחזקת נכס באופן שמתקיים בו מפגע, ואחזקת בעלי חיים באופן שמפיץ ריחות רעים וזוהמה. הווטרינר העירוני טיפל בנושא פינוי בעלי החיים, ומהעירייה נמסר כי הפיקוח יימשך.