עומר ולורן. דרך ארוכה ומשותפת | צילום: דו"צ

    

אתמול (רביעי) נערך טקס סיום השלמת הקצונה האחודה של אגף התקשוב וההגנה בסייבר, המשלבת בין המגמה הקרבית והמגמה המבצעית ומתקיימת בבה"ד 7, בית הספר הארצי לקשר, תקשוב והגנה בסייבר. במהלך הטקס קיבלו צוערי ההשלמה את דרגות הקצונה ויצטרפו למערך הקצינים של חיל הקשר והתקשוב. 


לעיר חולון היה ייצוג מכובד בטקס הסיום כאשר חמישה צוערים תושבי העיר סיימו בהצלחה את הקורס היוקרתי:לורן ג׳נה (20), נועם קורן (19), עומר סאבג (20), שני חזן (19) וגוני לירז (20), חלקם מכירים עוד ממסגרות החינוך בחולון.

נועם ולורן נפגשו בגן "אשל" בשכונת בן גוריון, הם למדו יחד בבית הספר היסודי "אשלים", משם המשיכו יחד לבית הספר השש שנתי "קציר", ולבסוף נפגשו בקורס.

"תמיד היינו חברים, אחרי התיכון כל אחד הלך לדרכו ולא ידענו לאן כולם מתגייסים לכן ממש הופתענו להיפגש בקורס כי לא ידענו ששנינו מגיעים לכאן", אומרת לורן.

עומר מוסיף: "היינו יחד גם בקורס וגם בהשלמה וזה היה נחמד מיד לראות פנים מוכרות. כל אחד עושה מגמה אחרת, אני קרבית והיא מבצעית, אבל רוב התרגילים הם משותפים וזה מקל שמההתחלה יש איתך מישהו מהבית ויש עם מי לדבר".

כעת מתברר כי הקשר בין השניים לא ינותק גם אחרי סיום הקורס כיוון ששניהם ישרתו באותה חטיבה של פיקוד העורף, עומר ישרת כקצין קשר גדודי בגדוד שחר ולורן כסמ"פ במחוז דן.

"אלו מקומות שונים אז כנראה שכבר לא נפגש הרבה, אבל בסופי שבוע יצא לנו להיפגש עם חברים משותפים מ'קציר'. אני לא יודעת לאיזה כיוון כל אחד ימשיך אחרי הצבא, אבל שנינו באים מתחום של תקשוב וסייבר אז אולי נפגש גם בהמשך".