מעיקים את פעילות למקומות ציבוריים | צילום: בית"ר חולון

    

מעו"ז חולון, על שם רועי קליין ז"ל, של תנועת הנוער בית"ר, פעלה שנים רבות ממבנה ברחוב השקנאי בעיר חולון, לפני כחצי שנה עבר המבנה מקרה ונדליזם קשה אך חבריה התנועה לא התייאשו, שיקמו את המבנה וניסו להמשיך בפעילות שגרתית. אך נראה עכשיו כי התעורר איום אחר על קיומו של המקום.

התנועה בחולון מונה 15 בוגרים ו-20 חניכים, אך איננה מבקשת תקציב ופועלת תחת סמכות של בן או בת שרות מטעם התנועה המנהלים אותה.

במהלך החגים הודיעה עיריית חולון לתנועה על סגירת המבנה עקב אי עמידה בקריטריונים של תנועת נוער המחייבים אותם למספר מסוים של מדריכים בוגרים.

חברי התנועה נאלצו להעביר את הפעילות לגינות ציבוריות, כאשר לעיתים בית הספר 'אורט' מאפשר להם להיפגש בכיתות פנויות בשעות אחר הצהרים, בהמשך עיריית חולון סגרה בפניהם גם את בית הספר "אורט" ובימי החורף התקשו חברי התנועה להמשיך פעילות רצופה ללא כל מבנה.

עקב הקשיים הרבים וחוסר שיתוף הפעולה של עיריית חולון הוחלט לסגור את הסניף בחולון וילדים רבים איבדו את תנועת הנוער שליוותה אותם. "זה שובר את הלב לראות תנועת נוער שהוציאה כל כך הרבה נערים מצטיינים ולוחמים בצה"ל נסגרת בגלל בירוקרטיה", סיפרה אם לחניך בתנועה. "לצערי, מלכתחילה זה נראה כמאבק אבוד כי העירייה סירבה להתגמש".

לפני מספר שנים, לאחר שלא עברו את סף מספר החניכים, תנועת הנוער של בית"ר ותנועת הנוער של הנוער העובד והלומד התאחדו מטעמים כלכליים, אך חברי בית"ר מסרבים לאחד כוחות עם סניף הנוער הלאומי בחולון כיוון שלטענתם הדבר יגרום לאיבוד מסורת ז'בוטינסקי בה דוגלת התנועה ועל כן איננה אפשרית.

כעת הסתיימה פעילות התנועה בעיר וחניכים רבים יאלצו למצוא פעילות אחרת.

תגובת העירייה תפורסם כאשר תתקבל.