פרץ וחברים מייצגים את עיינות בכנס בהונג קונג | צילום באדיבות 'עתיד פלוס'

לא מכבר סיים שי פרץ בן ה־19 את לימודיו בתיכון שבכפר הנוער 'עיינות', שמשלב לימודי תכנות מטעם עמותת עתיד פלוס הפועלת בכפר. במוסד החינוכי שבו למד קודם לכן, הוא העדיף את השהות בים על פני הלימודים בכיתה.

"למדתי באילת ולא ממש התחברתי ללימודים", הוא מספר. "בית הספר היה קרוב לים אז הפיתוי היה גדול, ובמשך שנתיים כמעט העדפתי להבריז ולא ללמוד".

לדברי פרץ, בשלב מסוים הוא הבין שעליו לעשות שינוי. "הבנתי שאני לא הולך בדרך הנכונה, אז עברתי לעיינות ושם נחשפתי למתחם של 'עתיד פלוס', שנראה כמו שלוחה של 'אינטל' או 'גוגל' באמצע כפר נוער.

"התחלתי בקורס תכנות מסוים והיה ברור לי שאני רוצה להמשיך בזה. הם דרשו ממני 'לשלם' על קורס תכנות באמצעות שבועיים מהחופש שלי ועשיתי את זה בשמחה. עד סוף התיכון עשיתי המון דברים מעניינים במסגרת העמותה".

לדבריו, השיא עבורו היה כשייצג את כפר הנוער עיינות בכנס בינלאומי לטכנולוגיה בהונג קונג.

היום פרץ לומד במכינה קדם צבאית (מכינת תל"ם) בחולון ומתנדב אחת לשבוע בתגבורי מתמטיקה בבית ספר 'עלומים' שבחולון, במסגרת התוכניות שמפעילה עמותת 'עתיד פלוס'.

עבור פרץ מדובר בסגירת מעגל. "יש לנו שעות התנדבות במסגרת המכינה ויש שעות שאנחנו בוחרים כיצד להתנדב בהן. לי היה ברור שאני רוצה לתת בחזרה לעמותה הזאת, ולשמחתי הצטרף אליי עוד חבר מהמכינה. קבלתי מ'עתיד פלוס' המון, מאוד הושפעתי מהם והיה חשוב לי לתת בחזרה.

"בסך הכל מדובר בחבורת אנשים טובים, שרק רוצים להפיץ עוד טוב בעולם ורציתי להיות חלק מזה", הוא מסביר, "כשאני יושב עם התלמידים בחולון אני ממש רואה בהם את עצמי. גם לי היה קשה בלימודים, גם אני הייתי סקרן ולא תמיד הייתה לי הדרך ללמוד. אין ספק שזאת סגירת מעגל".