המחשה: שאטרסטוק

     

תושבת חולון משכונת פנחס איילון כבת 36 הגישה תביעה נגד עיריית חולון בטענה כי לא ביטחה אותה בביטוח תאונות אישיות במסגרת פעילות כדורשת בחולון.

על פי כתב התביעה שהגישה האישה לבית המשפט השלום בתל אביב, היא נרשמה לחוג כדורשת לנשים במתנ"ס בעיר חולון ובמהלך אחד המשחקים נפצעה. האישה מתארת כי בזמן שנזרק לעברה כדור היא ניסתה לתפוס אותו אך עיקמה אצבע אחת ביד שמאל.

מאחר שסבלה מכאבים עזים מיהרה השחקנית לגשת למרפאה שם נקבע כי יש לה קרע בגיד והוצמד סד לכף ידה. מאז עברה האישה מספר טיפולים, השתמשה במשכך כאבים והמשיכה לסבול מכאבים עזים. לבסוף הוחלט כי יש לנתחה אך הניתוח לא צלח והיא נותרה עם נכות של 10 אחוז בכף ידה וכאבים עזים.

לכאורה לא נראה כי יש דרך בה יכלה עריית חולון למנוע את הפציעה שנחשבת לנפוצה בעולם הכדור רשת, אך לטענת האישה, על פי חוק הייתה העירייה מחויבת לבטח אותה ואת כלל השחקניות בביטוח תאונות אישיות וכך לשמור להן את הזכות לתבוע חברת ביטוח במקרה של פציעה.

האישה טוענת כי העירייה התרשלה כשלא ביטחה אותה ועל כן היא נאלצה לשאת בנטל הכלכלי של הטיפולים, ימי העבודה שהפסידה והפסדי שכר עתידיים שצפויים לה. כעת תובעת האישה מעיריית חולון 38,357 שקל. העירייה טרם השיבה לכתב התביעה.