אחד המפגינים. "עיר הילדים לעשירים" | צילום פרטי

ברגעים אלו מתקיימת הפגנה מול בניין העירייה בדרישה לוותר לעמותת "יד לחבר" על דרישת תשלום ארנונה.

זמן קצר לאחר שהתפטר מתפקידו כסגן ראש העירייה קיבל עמוס ירושלמי דרישת תשלום שלטענתו עלולה למוטט את העמותה שבניהולו ושפועלת ממבנה בשכונת ג'סי כהן.

בסוף חודש אוגוסט חבר מועצת העיר, עמוס ירושלמי, התפטר מתפקידו כסגן ראש העירייה ושב לאופוזיציה אחרי שישב בקואליציה במשך ארבע שנים. ירושלמי נימק את המהלך בכך שלא קיבל תפקיד ביצועי בתחום הרווחה ולא סיוע לעמותת הנזקקים אותה הוא מנהל בשכונת ג'סי כהן ועל כן החליט להפסיק להצביע בניגוד לצו מצפונו ולשוב לקואליציה.

צילום פרטי

זמן קצר לאחר מכן קיבל ירושלמי מכתב מאגף הגבייה של עיריית חולון, לטענתו, למרות שבמשך 20 שנה לא נדרש לשלם ארנונה עבור מבנה העמותה אותה הוא מנהל ובאמצעותה מאכיל מאות משפחות נזקקות, לפתע הוא נדרש לשלם ארנונה.

יתרה מכך, העירייה דורשת ממנו לשלם חובות עבר בסכום כולל של כ-17 אלף שקל, סכום שמסכן את המשך פעילות העמותה. בתגובה מסרה העירייה: "לאחר שנתברר כי ישנם נכסים של העירייה שלא חויבו בארנונה (כפי שקרה במקרה של המועצה לישראל יפה), אגף ההכנסות במינהל הגזברות ערך בדיקות על כל נכסי העירייה לוודא מי מחויב בארנונה ומי פטור ממנה.

צפו: 

"בין היתר נמצא, כי הנכס של עמותת "יד לחבר" לא חויב בארנונה ובהתאם לזאת נשלחה לעמותה הודעת שומה על חיוב לשנת 2018. 

"כמו כן, נתבקשה העמותה להמציא מסמכים האם היא זכאית לפטור ו/או להנחה על פי דין. הודעת השומה אינה קשורה בשום צורה למועד התפטרותו של מר עמוס ירושלמי מתפקידו כסגן ראש העירייה אלא נעשה על בסיס מקצועי גרידא".

אך את ירושלמי, שגייס עשרות אנשים להפגנה, המענה לא מספק והוא דורש פתרון מיידי: "אני מאכיל מאות משפחות על בסיס קבוע, הדרישה הזאת תגרום לסגירת העמותה, אין לי סיכוי לשרוד את זה".