ההודעה לדיירים | צילום פרטי

     

לפני מספר חודשים חזר תיאטרון חולון לפעילות לאחר שיפוץ שנמשך כשלוש שנים, בעלות של 35 מיליון שקל. האולם חודש, הכיסאות הוחלפו והאקוסטיקה שודרגה, אבל מה שנשאר בדיוק אותו הדבר זו מצוקת החנייה ממנה סובלים תושבי האזור כאשר מבקרי התיאטרון מגיעים להצגות. התושבים החלו היום במחאה כנגד מה שמהווה עבורם מטרד.

העירייה הסבירה כי מצוקת החניה היא מצוקה כלל ארצית ולא מקומית וכי אגף התנועה בעירייה פועל להוספת חניות במקומות בהם ניתן, עם זאת, בשכונות ותיקות כמו שכונת אגרובנק בה נמצא התאטרון, קשה למצוא מקומות פנויים. בעירייה ציינו כי השילוט מכוון את המבקרים לחניות 'צפרירים' ובמקביל היא פועלת לקידום תב"ע חדשה הכוללת הסדרת חניון תת קרקעי בשדרות קוגל.

אך השכנים של תיאטרון חולון, כאמור, בין היתר דיירים ברחובות גלעד, אביבים, הגליל ושומרון, יודעים שהתוכנית שטרם גובשה נמצאת בחיתוליה וכי גם אם תמומש זה לא יקרה בשנים הקרובות ועל כן החליטו לפתוח במאבק משלהם.

לאחרונה פוזרו ברחובות הסמוכים לתיאטרון פליירים בהם נקראים התושבים למחות נגד מצוקת החנייה באמצעות פעולות בשטח. בפלייר נכתב כי העירייה איננה קשובה לתושבים ועל כן בכל פעם שתיערך הופעה בתיאטרון התושבים מתבקשים להחנות בסמוך למקום בשעה מוקדמת, להזמין חברים ובני משפחה ולעשות ככל יכולתם על מנת שמבקרי התיאטרון לא יוכלו להחנות סמוך למקום.

מטרת המחאה היא ככל הנראה לתסכל את המבקרים וכך לפגוע בביקורים בתיאטרון. בין היתר צוינו תאריכים של הצגות. התושבים התבקשו להוריד את הדרוג של התיאטרון בפייסבוק ולהחנות במרחק רב מהרכב הסמוך על מנת 'לבטל' חניות.

שמם של המארגנים לא הוזכר, אך קשה למצוא דייר שלא הזדהה עם הכתוב. "אני לא מתכוונת לעבור על החוק או להסתכן בדוח", אמרה תושבת רחוב השומרון. "אבל אם מפרסמים את תאריכי ההצגות בוודאי שאמהר להחנות מוקדם. נמאס לנו להיות תושבים סוג ג' ולסבול את הזלזול הזה".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "תיאטרון חולון פועל באותו המבנה עשרות שנים, ואולם במשך השנים גדלה רמת הנסועה ועמה עלתה מצוקת החנייה. מדובר בבעיה כלל ארצית ולא מקומית לעיר או לרחוב מסוימים. אגף התנועה בעיריית חולון פועל להוספת חניות בשכונות שבהן ניתן לעשות זאת, אולם, לצערנו, בשכונות ותיקות לא ניתן ליצור יש מאין.

"במקביל לתכנון שיפוץ התיאטרון בוצעה בהנחיית ראש העיר בדיקה מעמיקה בנושא על ידי גורמים מקצועיים וכן העירייה מקדמת תב"ע חדשה שכוללת הסדרת חניון תת-קרקעי בשדרות קוגל בתיאום מול חברת נתיבי איילון, שאחראית על תכנון הקו הירוק של הרכבת הקלה ועל ביצועו, אך, מטבע הדברים, מדובר בתהליך ממושך. עם פתיחתו המחודשת של תיאטרון חולון ובשיתוף פעולה עם הנהלתו, מתבצעת כיום הכוונה בולטת לבאי התיאטרון לחניון 'צפרירים' הסמוך".