משמרות המהפכה באירן פרסמו היום כי הצליחו למגר את גל ההפגנות שפקדו את איראן בחודש דצמבר, אך על פי הערכת גורמים ביטחוניים המאבק עוד בשיאו ונראה כי גם בישראל המהפכה האיראנית מתחילה לבצבץ.

עמותת "בית כורש" ליוצאי איראן בחולון מארגנת ביום שלישי הקרוב כנס הזדהות במאבק העם האיראני וחבריה מבקשים להעביר מסר של אחווה ורעות לבני משפחותיהם וחבריהם שמתגוררים באיראן.

"אנחנו מתאחדים כדי להביע תמיכה בעם האיראני ובמאבקו הצודק להפלת השלטון שמדכא אותם ומממן ארגוני טרור", אומר חבר בעמותה, בבק יצחקי.

"החלום שלנו זה שישראל תהיה המדינה הראשונה בעולם שתעניק תמיכה לאירן במאבקה אחרי חירות. מבחינתנו איראן היא אמא וישראל היא אבא, ואנחנו חולמים לראות את ההורים שלנו הופכים לחברים ולא לאויבים".

צילום: "בית כורש"-

הטקס יפתח בשירת ההמנון הפרסי והנפת הדגל שהיו לפני המהפכה האיראנית ב 79' ואיתם מזדהים קהילת העולים מאירן שחיים בחולון: "מישהו מסוגל לדמיין מצב בו 40 שנה אנחנו לא יכולים לבקר את בני משפחתנו ולא לעלות לקברי יקירנו? אני כבר 40 שנה לא ראיתי את המדינה בה גדלתי ואת הארץ שאני כל כך אוהב. אני מאמין שבאיראן יושב עם שלא שונא את ישראל ולא שונא את היהודים, זה הממשל שבו צריך להילחם. העם עצמו הוא כמו המלך כורש, שתמך ביהודים וסייע להם רבות, אלו הפנים האמיתיות של העם האיראני. אלו רגעיו הקשים של העם האיראני ואנחנו רוצים להראות להם שבישראל חושבים עליהם ומחזקים אותם. לכן אנחנו מזמינים את כולם להצטרף אלינו, כל ישראל מוזמנים ולא רק יוצאי איראן".