עובדי החברה העירונית לפיתוח תיאטרון מוסיקה ומחול בחולון, המאוגדים בכוח לעובדים צפויים לחתום על הסכם קיבוצי. כמקובל בכוח לעובדים, הובא ההסכם לאישורם של העובדים המאוגדים וזכה לאמונם. ביום שני נערכה ההצבעה וההסכם התקבל ברוב קולות.

 

במסגרת ההסכם יזכו העובדים לתוספות שכר: עובדים  במשכורת שעתית(מדריכים וסדרנים) המועסקים בשעות עבודה בפועל בלבד יזכו לתוספת של מעל ל- 20% . עובדים חודשיים (עובדי האדמיניסטרציה , רכזות ועוד) יזכו לתוספות של 3-20%. בנוסף, יזכו העובדים לדמי ההבראה הנהוגים במגזר הציבורי, תוספת וותק מיומם הראשון ומנגנון פיטורים מסודר. ההסכם, שתקף לארבע שנים,  ייחתם לאחר שנתיים של מו"מ וכחודש של ימי שביתה מצטברים.

 

מתוך הפגנות הוועד | צילום: חופית כהן אולאי-

"ניהלנו מאבק עיקש וצודק לטובת מאות עובדים בקבוצות הטרוגניות" אמרה יו"ר וועד העובדים, לבנת פולק "בתום התהליך הארוך יצאתי מחוזקת ועם הבנה עמוקה שאסור אף פעם לוותר. אני גאה להיות חלק מקבוצת נשים שמטביעות את חותמן ופועלות למען שינוי המרחב החברתי".

 

בחברה לפיתוח תיאטרון מוסיקה ומחול בחולון עובדים כ-450 עובדים. החברה מפעילה את תיאטרון המדיטק, מוזיאון העיצוב, הספרייה המרכזית וכל סניפיה, סינמטק חולון, המוזיאון לקריקטורה, המרכז לאמנות דיגיטלית, תיאטרון חולון, טיף וטף, ומוזיאון הילדים הכולל בתוכו את דיאלוג בחשיכה, הזמנה לשקט, דיאלוג עם הזמן, מסלולי הילדים ותערוכת הביטלס.

-

הנהלת החברה לפיתוח תיאטרון, מוסיקה, אמנות ומחול חולון בע"מ מסרה בתגובה: "דני וייס – מנכ"ל החברה והמדיטק, גיל עומר- מנהל מוזיאון הילדים וגיא תלם- מנהל תיאטרון חולון, קיימה בחודשים האחרונים משא ומתן אינטנסיבי עם ועד עובדי החברה על מנת להגיע להסכם עבודה הוגן לכלל העובדים. הדיונים בין הנהלת החברה לעובדים היו מורכבים מאד, אך הצדדים התמידו בקיום הפגישות והצליחו לבסוף לגשר על הפערים והמחלוקות שבין הצדדים. השבוע אישרה האסיפה הכללית של העובדים את מתווה ההסכם וכעת היועצים המשפטיים של שני הצדדים עמלים על ניסוח ההסכם, שיובא לאישור דירקטוריון החברה, משרד הפנים ומשרד האוצר כמתחייב."