במסגרת פרויקט הגמר לבגרות של תלמידי מגמת תקשורת בבית הספר קוגל, נדרש התלמידים לעסוק באקטיביזם חברתי משמעות.

הם יזמו פרויקט העוסק בנגישות נכים במהלכו התקיים מפגש מרגש וערכי עם אלכס פרידמן, ממובילי מחאת הנכים ברשת "נכה,לא חצי בן אדם". פרידמן התראיין לסרט הגמר של תלמידי מגמת התקשורת : קורל גלעד, איתי אטיאס, נועם מיכאלי, ליז כהן ושיראל עידה.

פרידמן ידוע בהובלת המאבק להעלאת קצבת הנכות ונענה בשמחה לבקשת התלמידים הפועלים בקידום והעלאה המודעות להנושא, במסגרת אתר ניו מדיה שהם מפיקים לבגרות בתקשורת.

אלכס פרידמן והתלמידים | צילום: בית ספר קוגל-

"אלכס הוא בן אדם מאוד מיוחד" אמרה גלעד "אופטימי עם מלא תובנות לחיים, בפגישה עם אלכס היה מדהים ראיתי בן אדם שמח ומאושר עם גישות מאוד חיוביות לחיים  שמחתי לשמוע על מה שהוא עושה, הוא בן אדם כשרוני עם לב טוב שנותן השראה לכולם. מקווה שימשיך לעסוק במה שהוא עושה. הוא נותן דוגמה לכולם והיה לי העונג להכיר אותו".

אלכס פרידמן והתלמידים | צילום: בית ספר קוגל-

רכזת המגמה, המורה רונית צחר מלכה, הוסיפה :"כל פעם אני נפעמת מחדש מעוצמת ההשפעה של הקמפיינים בנושאים חברתיים. דווקא בעידן בו נדמה כי הנוער מרוכז בעצמו, אנחנו מוכיחים שוב כי לדור העתיד יש מה לומר, לעשות ולשנות. אני מרגישה שהצלחתי יחד עם תלמידי להזכיר לכולם כי 'הנכים לא נחים' על מנת לקבל את המינימום שמגיע להם. ברגעים כאלו אני מרגישה שאני מממשת את שליחותי החברתית והחינוכית".