אדם שמשכיר מספר דירות ברחבי הארץ השכיר דירה באזור שכונת נאות רחל בחולון לצעיר שהציג עצמו כסטודנט מהמכון הטכנולוגי וסיפר כי הוא מעוניין לשכור דירה לבדו על מנת להתרכז בלימודיו.

בעל הדירה, שמתגורר לרוב בארצות הברית, סגר עם הצעיר חוזה ולאחר שסיים לסדר את ענייניו בדירות נוספות בארץ הוא שב לחו"ל. על פי כתב התביעה שהגיש האיש לבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב, עם חזרתו לביתו הוא החל לקבל הודעות משכנים המתגוררים בסמוך לדירה שהשכיר בחולון ובהן הם מתלוננים על רעש רב מדירתו של הסטודנט.

בשיחות עימו הבטיח הסטודנט להשתדל לשמור על השקט ואף ציין שהרעש נובע מהתקופה הרגועה שבה הוא נמצא וכי הוא מנסה לבלות מעט עם חבריו לפני תקופת המבחנים. כשלושה חודשים לאחר חתימת החוזה שב בעל הנכס לארץ על מנת לטפל בעניינים כספיים ובין היתר ניצל את הביקור לסבב בדירותיו.

צילום: shutterstock-

כשהגיע לדירה בחולון הופתע האיש לגלות כי הצעיר מתגורר בדירתו עם שותף נוסף, זאת למרות שהדבר לא צוין בחוזה בניהם. בנוסף, שם לב האיש שחלו בדירתו מספר שינויים חריגים. בבדיקה מעמיקה יותר בדירה גילה האיש כי הרעשים ששמעו השכנים לא נבעו ממסיבות אלא משיפוץ מאסיבי בדירה.

לטענתו, הדייר החדש שלו קדח חורים באמבטיה על מנת להתקין מקלחון וברז משוכלל, שינה חורים של שקעים בבית ואף שבר קיר נמוך בין המטבח לסלון. כשביקש האיש לדעת מדוע עשה זאת השיב לו הצעיר כי כך הרגיש נעים יותר בדירה.

לטענת האיש הדבר סותר את החוזה שנחתם בין הצדדים אשר אוסר על השוכר לבצע כל שינוי משמעותי בדירה. בנוסף, טוען האיש שגילה כי הצעיר כלל איננו סטודנט בחולון, דבר שמערר את מהימנותו כשוכר קבוע ואחראי. כעת מבקש האיש מבית המשפט לפסוק לו פיצויים על סך 22 אלף שקל בגין הנזק שנגרם לו, עוגמת הנפש ואי הנעימות מהשכנים.