זה כבר הפך לפזמון שחוזר על עצמו מידי שנה, רחובות ראשיים באזור התעשייה מוצפים, עסקים סובלים מנזק והלקוחות בורחים. גם היום (יום ב') הוצפו הרחובות באיזור התעשיה ולבעלי העסקים באזור נמאס שבכל פעם שנעשה שיפוץ קוסמטי, אין התייחסות להצפות. לכן הם דורשים שימצא פתרון קבע לבעיה שפוגעת בפרנסתם מספר חודשים בשנה.

"לצערי אנחנו ככל הנראה האנשים היחידים שלא רוצים גשם בחורף" אומר בעל חנות צילום באזור התעשייה "ברגע שמתחילה הטיפה הראשונה כל רחוב המרכבה והאורגים מוצף, אי אפשר להחנות ולקוחות מעדיפים לא להגיע. ברור שבחורף כולם מעדיפים להישאר בבית אבל אצלנו זה ממש קטסטרופה, כי אפילו אני לא מוצא מקום להחנות בלי שלולית ענקית".

-

גם בעלי העסקים הגדולים נמצאים בבעיה, מנהל בכיר בחברת ייבוא ברחוב המרכבה מספר כי ההצפות פוגעות במשאיות וגורמות נזק לסחורות: "אני לא מכיר עובד אחד שמגיע לעבודה יבש ביום גשום, אצלנו כולם מביאים בגדים להחלפה בתיק. כל הכביש מוצף וגם רוכב אופנים יכול לגרום להשפרצה של מים שמשאירה אותך מטפטף מהראש עד הרגליים. בנוסף, יש לנו המון סחורה שצריך להוריד ולהעלות למשאיות, כבר קרה מצב שמשטח מוצרי חשמל שלם נרטב וכל השכבה התחתונה הלכה לזבל. זה נזק שאף אחד לא סופג אותו למעט העסק".

צילום: חופית כהן אולאיבעבר נעשו שיפוצים ברחוב האורגים והמרכבה, אך לטענת העובדים מדובר בתיקונים קוסמטיים שלא שיפרו את המצב: "כל פעם שמתחילים לחפור חוסמים כביש לכמה חודשים, הם תמיד מבטיחים שזה לטובתנו אבל אם מגיע החורף ושוב יש הצפה אז כנראה לא עשו שום דבר מועיל".

עיריית חולון מסרה בתגובה: "בסיור שנערך בשעות הצהריים ביום שני (היום בו ירדו הגשמים) ברחובות הראשיים של אזור התעשייה, בכלל, וברחובות שצוינו בפרט, לא נראו בהן הצפות. לאחר כל מטח של גשם היו באופן טבעי שלוליות לזמן קצר שחלחלו למערכת הניקוז. אותם בעלי עסקים שמתלוננים מוזמנים לפנות בזמן אמת ולדווח על מיקום מדויק למנהל מערך הפרוייקטים במינהל תעשיה ומסחר, אינג' מונל לייבה, בטלפון 03-6536032."