הורים בחולון שהתלוננו על סייעות של ילדיהם שמועסקות דרך חברת מוסדות, טוענים כי נדרשו להתייצב בשיחת השימוע שנערכה להן. "רק בגלל שסייעת לא מתאימה לבני, זה לא אומר שהייתי רוצה לעזור לפטר אותה".

חברת מוסדות חינוך ותרבות חולון היא החברה שדרכה מועסק כוח העזר במוסדות החינוך בעיר חולון. בין היתר היא מעסיקה מלוות להסעות, סייעות לילדים אלרגיים וסייעות לילדי החינוך המיוחד. לטענת הורים לילדים הזכאים לסייעת בשעות הלימוד, החברה ביקשה מהם להגיע לשימוע לפני פיטורים של עובדים בחברה, זאת למרות שעל פי חוק הדבר צריך להיעשות רק בנוכחות גורמים מקצועיים בחברה עצמה.

"העניין  לא נעים ומביך" | המחשה: shutterstock-

במקרה אחד ביקשה אימא להחליף את הסייעת שמלווה את בנה בטענה כי אינה מתאימה לתפקיד. לילד הוצמדה סייעת חדשה אך האם התבקשה לתדהמתה להגיע לשימוע לפני פיטורים שנערך לעובדת שהוחלפה. "הבהרתי שאני לא מעוניינת בפיטוריה אלא שפשוט אין התאמה בין הסייעת לבן שלי מסיבה מקצועית. אין בינינו יחסי מעסיק־מועסק ולכן אין שום סיבה שאהיה נוכחת בשימוע. מיותר לציין גם שכל העניין הזה מאוד לא נעים ומביך".

במקרה אחר טוענת אם כי החברה הודיעה לה שהיא מחוייבת להגיע לשימוע של סייעת שליוותה את בתה. היא סירבה ואף הודיעה להם כי אין בכוונתה לתת יד להשפלת העובדת, "מזעזע אותי לחשוב שהורה צריך להתעמת עם מי שליווה את ילדו במשך תקופה ארוכה", אומרת האם.

מחברת מוסדות נמסר בתגובה: "ראשית, השימוע עליו מדובר עדיין לא התקיים. שנית, מדובר במקרה אחד וחריג ביותר, שבו החברה נענתה לבקשת ההורים לשבץ עבור הילד שלהם סייעת שהם בוחרים, אחרי שהיא עברה אצלם "ראיון עבודה" ונמצאה מבחינתם מתאימה לעבוד עם ילדם. הורים אלה מנהלים את הסייעת בפועל, מנחים אותה מקצועית, אומרים לה מתי לבוא לעבודה ומתי לא וקובעים לחברה איך להתנהל איתה.

"לכן במקרה חריג ובודד שכזה, בו ההורים מגיעים להחלטה שהסייעת שהם בחרו כבר לא מתאימה לעבוד עם הילד שלהם, הם חייבים להיות שותפים ולהביע את דעתם המקצועית בשימוע למה יש כעת צורך להפסיק את עבודת הסייעת".