אתמול (יום ד') הגיעו תלמידי כיתה ד' מבית הספר הס נרגשים לקראת טיול שתוכנן מראש. התלמידים, שלומדים בכיתה קטנה, כבר הצטיידו בשתייה, חטיפים וכובע, אך רק כשנכנסו דרך שער בית הספר התברר להם כי בעוד כל שאר השכבה יוצאת לטיול, הם יאלצו להישאר בבית הספר. לטענת ההורים, נמסר להם שכיוון שחמישה ילדים לא שילמו תשלומי רשות הטיול מבוטל והם ילמדו כרגיל.

"הילדים היו בשוק, היו ילדים שממש בכו" סיפר אב לילדה מבית הספר "אני יודע בוודאות שלפחות שני הורים הציעו לשלם בבוקר ולגבי הורים אחרים הבטיחו שתתקבל תרומה. למרות שמדובר בתשלומי רשות ולא חובה, ההורים באמת רצו לשלם אבל לא לכולם יש יכולת כלכלית. אלו לא הורים עם אג'נדה או משהו כזה, בסך הכל הורים שקצת מתקשים. חלק מההורים שהוגדרו כלא משלמים שילמו על הטיול עצמו, בקיצור, נראה שסתם עשו לנו קטע מסריח".

-

לטענת ההורים, נאמר לילדים בפרוש שהם נשארים בבית הספר עקב אי תשלום וכיוון שהם ילדי חינוך מיוחד האכזבה גרמה לתסכול רב: "אלו ילדים שרק מחכים להיות חלק מהשכבה ולהשתתף בפעילויות חברתיות של כולם. עד שיש להם הזדמנות לא להיות חריגים עשו להם קטע משפיל ומבזה".

ההורים הודיעו כי לא יעברו על המקרה בשתיקה ובשיתוף נציגות ההורים העירונית ומטה המאבק לחינוך חינם, מתארגנת הפגנה מול בית הספר מחר, יום שישי(29/12) בשעות הבוקר.