סיפור רגיש ומצער הגיע אתמול לפתחו של בית המשפט השלום בתל אביב. תושב חולון המתגורר עם הוריו וככל הנראה לוקה בנפשו חשוד בהיזק לרכוש והתעללות בחסר ישע, לאחר שאחותו חשפה את מסכת ההתעללויות שהוא מאלץ את הוריו לעבור בשנים האחרונות.

על פי מסמכים שהוגשו לבית המשפט השלום בתל אביב, החשוד מתגורר עם הוריו שמטפלים בו עקב מצבו ונוהג להתעלל בהם פיזית ונפשית. בין היתר הוא מונע מאביו, המתנייד בכסא גלגלים, לנוע ברחבי הבית או מחוצה לו. משליך בבית מזון, מים וקפה חם, שובר דלתות ומנעולים ולעיתים אף מושך בשערות ראשה של אימו.

צילום: Shutterstock-

החשוד מקבל טיפול נפשי שאינו משפר את מצבו והוריו שמבינים כי הוא מתקשה לשלוט בעצמו חסים עליו ולא מעיזים להתלונן על מעשיו. מי שבסופו של דבר נשבר והחליט לדווח למשטרה על הנעשה בבית היא אחותו של החשוד, שהגיעה לתחנת המשטרה והגישה נגדו תלונה.

במשטרה הבינו כי מדובר במצב רגיש וביקשו להעביר אותו להסתכלות פסיכיאטרית, אך כשחוות הדעת של בית החולים אברבנאל התעכבה זמן רב מעבר למצופה החליט בית המשפט לשחרר את החשוד למעצר בית בביתו של אחיו שהתחייב לדאוג לו ולהרחיק אותו מהוריו. האח הבטיח שישמור עליו ואף התחייב להקצות לו יחידה נפרדת בביתו על מנת לשמור את הסובבים ממנו.