תושב חולון, גל בסון היה רק בן 20 כשנהרג במהלך שירותו הצבאי במבצע צוק איתן. מאז משפחת בסון החולונית מקפידה להנציח אותו במגוון דרכים, בין היתר באמצעות פרויקט לקידום עשייה חברתית".

בן, אחיו הגדול של גל שירת בעצמו במבצע צוק איתן בשרות מילואים. אתמול נודע לו כי ארגון "שוברים שתיקה" מגיע להתארח בקורס אקטיביזם במכללה למינהל בה הוא לומד וכעת הוא קורא לציבור להגיע לאירוע ולהביע התנגדות לארגון.

" 'שמור על עצמך אחי, בלי שטויות. אוהב אותך' זאת ההודעה האחרונה ששלח לי אחי הקטן לפני שלוש וחצי שנים במהלך מבצע צוק איתן", כותב בן, "מבצע שיצאנו אליו שנינו, אחד לוחם סיירת בסדיר והשני מילואימניק עייף.

גל בסון ז"ל | צילום: פרטי-

2 אחים מאותו בית. כמה ימים אחרי ההודעה, הסמ״פ העיר אותי בבוקר ופשוט אמר לי ״אחיך הקטן, גל, נהרג אתמול במהלך מבצע בצפון הרצועה. הזיה. הוא דאג לי ובסוף הוא נהרג?! אין מילים שיכולות לתאר את הרגע הזה שכואב לך פיזית מבפנים, ותאמינו לי יש משהו מאוד דפוק במציאות בה בתי קברות מלאים בילדים בני 20. 

תתארו לכם כמה הופתעתי לגלות שקיים ארגון עם שם נחמד (שוברים שתיקה) שפשוט מכריז על אחי כפושע מלחמה. לא כי גל היה בוזז, רוצח או אנס אלא רק כי שירת כחייל בצבא ההגנה שלנו".

בן מבקש להדגיש כי ההתנגדות שלו איננה נובעת ממניע פוליטי אלא מהדרך בה הארגון מציג את אחיו וחיילים נוספים שנהרגו במבצע צוק איתן: "זה מעבר לפוליטיקה ואג'נדה. זה מעבר לעובדה שהם מקבלים תקציב אסטרונומי מממשלות זרות בשביל לטנף על ישראל. זה אפילו מעבר לעדויות אנונימיות ושקרים. זה פשוט: 67 ילדים, חיילים נהרגו בשביל הביטחון שלנו.

צילום מסך | פייסבוק-

זה לא קרה במקרה או בשביל סיפוח קרקע. הם נהרגו כי טרוריסטים קיצוניים, רעבים לדם יהודי בתירוץ אידיאולוגי דתי, החליטו לעשות לנו פה גיהינום. אז ביום חמישי שוברים שתיקה באים אליי למכללה לדבר פוליטיקה במסווה של ״אקטיביזם חברתי״ ואני לא אתן לזה יד!

אתם בעד חופש ביטוי? יופי. בואו איתי כדי להשמיע את קולם של כל אלו שכבר לא נשמע אותם לעולם". לסיום מציין בן כי האירוע יערך ביום חמישי הקרוב, בשעה 12 בצהרים במכללה למנהל בראשון לציון ומבקש מהציבור להצטרף אליו.

גל בסון למד בבית הספר היסודי "בן צבי" ולאחר מכן בקמפוס קריית שרת, הוא סיים את לימודיו בהצטיינות במגמת אתלטיקה. בסון התגייס ליחידת הנדסה למשימות מיוחדות ושירת בפלוגת "סמור" שטיפלה במנהרות. במהלך מבצע צוק איתן היה בסון חלק מצוות שיצא לפתוח ציר מעבר בבית חנון, טיל נ"ט פגע בצוות וגל נהרג.

גל ז"ל ובן בסון | צילום: פרטי-

מהמכללה למנהל נמסר בתגובה: "המכללה למינהל רואה חשיבות רבה בקיומו של דיון אקדמי פתוח, מגוון וחופשי ללא מורא על טקטיקות תקשורתיות לשינוי חברתי, לחיוב ולשלילה. במקביל לדיון עם נציג שוברים שתיקה, תתקיים שיחה עם נציג הארגון האמת שלי כשהסטודנטים רשאים לבחור בין החלופות".