בשורות טובות לתושבי העיר חולון שהגישו התנגדויות לנוסח הראשוני של תוכנית המתאר העירונית לפיתוח ובנייה, המוכרת בשם ח/2030.

כפי שמתבצע בכל רשות מקומית ברחבי הארץ, הציגה העירייה את קווי היסוד של תוכנית המתאר המתייחסים בעיקר לבנייה חדשה בשכונות החדשות יותר של העיר, באזורים בהם נותרו עדיין עתודות בנייה. תושבים שהביעו עניין בנושא יכלו להגיע למשרדי אגף התכנון של העירייה כדי לעיין בפרטי התוכנית ואכן לא מעט תושבים הגיעו לעירייה, ביקשו לבדוק את החומר וחלקם אף הגישו, כפי שמתיר להם החוק, התנגדויות והשגות בנושאים שונים. התנגדויות אלה עוסקות בעמדת תושבים לגבי גובה בנייה עתידית בשכונות קיימות, הקמת שטחים ציבוריים ושטחי מסחר בשכונות ותיקות וחדשות ועוד.

לאחר בחינת ההתנגדויות החליטו אנשי ועדת המשנה לתכנון ובנייה של העירייה לאמץ כמה מההתנגדויות של התושבים ובשבוע שעבר פורסמו מסקנות בנושא.

למשל, נקבע כי בשונה ממה שסוכם בתוכנית המתאר המקורית, מבנה ציבור שיוקם בעתיד בסמוך לגן ילדים בן קומה אחת, לא יהיה בגובה של מעל לשמונה קומות, בעוד התוכנית המקורית מדברת על אישור בנייה עד לגובה של 12 קומות.

ח־300. יוגבל גובה המבנים | צילום: קובי קואנקס-

עוד נקבע כי בכל בנייה של מבנים ציבוריים חדשים, גובהם לא יעלה מעל שתי קומות מעבר לגובה המבנים המאושרים או הקיימים.

שינוי נוסף שהוכנס לתוכנית: התחייבות של העירייה לשמור על מרחק של שישה מטרים לפחות בין שטח פתוח של מבנה ציבור חדש לבניין מגורים קיים – הגבלה שלא הייתה קיימת עד היום.

"ההבהרות האלה חשובות לשקיפות פעילות העירייה וטוב שפורסמו", אומר חנן אדרי, תושב שכונת ח־300 בעיר. "נקווה רק שיקפידו על הנהלים לטובת כל בעלי הנכסים והדירות, כי אחרי הכל, אנשים משקיעים כסף רב בדירות ובבתים".