שנה אחרי שתושבי העיר התגייסו לאסוף תרומות עבור תושב חולון שחלה במחלת ריאות כרונית, שחר חוילה עדיין ממתין לתרומת ריאה. "מבחינתנו כל עוד המצב לא מידרדר אנחנו שמחים. הלוואי שבשנה הבאה עוד נשמח איתו", אומרת בתו.

לפני כשנה התגייסו פעילים חברתיים בחולון לארגן אירועי התרמה עבור תושב חולון, שחר חוילה בן ה־47, אב לארבעה וסב לנכד, החולה במחלת ריאות כרונית וזקוק להשתלת ריאה באופן בהול אך נמצא בתחתית רשימת הממתינים בארץ. משפחת חוילה ניסתה לגייס כסף עבור ניתוח בחו"ל שעלותו מוערכת בשלושה מיליון שקל ותושבי העיר נרתמו לסייע. נערכו אירועי התרמה בהשתתפות מפורסמים, הוצבו בעסקים והתקיימו אירועי מכירה בבתי ספר ברחבי העיר.

חליוה. התרומות שימשו לתרופות | צילום: קובי קואנקס-

שנה אחרי כן מספרת בתו, מלי, כי למרות המאמצים הרבים לא גויס מספיק כסף עבור הניתוח, אך באורח פלא ולמרות התחזיות הקשות של הרופאים, שחר מחזיק מעמד ואין הידרדרות במצבו. "כרגע אנחנו בעיקר מתפללים שהמצב יישאר כמו שהוא. אבא נלחם ומנסה לשמור על עצמו ככל האפשר", מספרת הבת. "הרופאים אומרים שיכול להיות שהוא ממילא לא היה מצליח לשרוד את הניתוח ולכן אולי זה לטובה. בינתיים הוא נעזר בציוד שמקל עליו את הנשימה ומנסה להיות עצמאי ככל האפשר".

מלי מספרת שעד היום המשפחה מתרגשת מההתגייסות הגדולה בעיר וכי בכסף שנאסף השתמשה המשפחה כדי לשפר את בריאותו של אביה, "רכשנו לו מכשיר חמצן טוב יותר, בלוני גז ועוד תרופות שמקלות עליו. מבחינתנו הציוד הזה הוא התחליף הכי טוב לריאה בריאה ובזכותו אבא יכול להתנייד מדי פעם ולטייל קצת בחוץ".