גני החינוך המיוחד הם גנים על אזוריים אליהם מגיעים ילדים רבים מרחבי העיר באמצעות הסעות עם מלווים שאחראים להעביר את הילדים לצוות הגן. 

השבוע הגיעה הסעה עם שני ילדי חינוך מיוחד לגן נעמן שברחוב הסבוראים. כשהמלווה הבינה כי הסייעת האחראית לפתוח את הגן טרם הגיעה היא פשוט השאירה את שני הילדים במקום והלכה.

עדי ראייה סיפרו כי המלווה הייתה מאוד עצבנית, צעקה והתבטאה בתוקפנות לעיני הילדים המבוהלים וכשראתה ילד נוסף שהגיע לגן עם אימו היא השאירה את שני הילדים שליוותה והלכה. "מדובר בסכנת נפשות, אלו ילדי חינוך מיוחד בני 5, אמא אקראית לא אמורה לשמור עליהם", מספר אדם המעורה בנעשה בגן.

"אין ספק שהסייעת שאיחרה שגתה, אבל כולנו בני אדם ואיחורים זה דבר לגיטימי. הרי אם ההסעה הייתה מאחרת לאסוף את הילדים, אף סייעת לא הייתה מעלה על דעתה לנטוש אותם לבד וללכת, אז למה המלווה לא יכולה לחכות כמה דקות? בעיקר כשהיא ידעה שהגננת בדרך ושהאימא שהייתה במקום אמרה לה ששוחחה איתה בטלפון והיא מיד מגיעה".

צילום: shutterstock-

כשהורי הילדים שמעו על המקרה הם מיהרו לפנות למפקחת הממונה על החינוך המיוחד במשרד החינוך ודרשו שהמלווה המדוברת תטופל בחומרה לאור התנהגותה המזלזלת "אלו ילדים שלא קל לשלוט בהם, לא ברור מה עבר לה בראש כשהיא נטשה אותם עם אישה זרה ופשוט הלכה".

מחברת מוסדות חינוך ותרבות חולון נמסר בתגובה: "מאחר שגן נעמן נפתח אתמול באיחור בשל איחור הסייעת, סייעת הגן הסמוך אמרה למלווה שהיא מוכנה להשגיח על שני ילדי גן נעמן בסיוע של אחת האימהות, שהמתינה אף היא שסייעות הגן תגענה. חברת מוסדות רואה מעשה זה בחומרה רבה וכבר נערך בירור משמעתי למלווה. 

המלווה פעלה בחוסר אחריות כאשר עזבה את המקום בזמן שהילדים והאם עדיין נשארו ברחבת הכניסה ולא נכנסו לגן. הדבר חמור במיוחד לאור העובדה,  שלא היו ילדים נוספים לפיזור ברכב ההסעה. על המלווה היה להמתין ברכב עם הילדים עד שהגן ייפתח או לפחות להשגיח באופן אישי על הילדים ברחבה הכניסה לגן,שהיא סגורה ומגודרת. המלווה מודעת לכך שטעתה ושאסור היה לה לעזוב את שטח הגן לפני שראתה את הילדים נכנסים לגן הסמוך והוחלט כי היא תוחלף בקו הסעות זה".