מחלוקת הקשורה להשתלטות, לכאורה, של אחד מדיירי בניין מגורים בחולון על המקלט, הגיעה לאחרונה למסדרונות רשם לשכת המקרקעין של משרד המשפטים.

מדובר בבניין מגורים באחת השכונות הוותיקות במערב העיר, שנבנה לפני קרוב לחמישה עשורים. לאחרונה, כך לטענת דיירי הבניין, שרובם מבוגרים, השתלט אחד הדיירים על המקלט המשותף. הדיירים פנו לעירייה אך שם לא הצליחו לעשות הרבה מלבד הוצאת חפציו האישיים של הדייר מהמקום, אולם מאחר שאין בסמכות הפיקוח העירוני לפנות את הדייר, הוא נשאר במקום.

לפני כמה חודשים אף ריתך האיש את דלת הכניסה למקלט ומנע כל אפשרות של גישה אליו. הדיירים המודאגים פנו לייעוץ משפטי אך בינתיים ללא הועיל.

"זה הזוי כי בעלי הדירות שם נותרו בלי מקלט במקרה חירום וההשתלטות הזאת פוגעת בזכויות המשותפות שלהם בנכס כבעלי דירות", אומרת בתם של אחד מדיירי הבניין. "ומה יקרה בשעת חירום כשהדיירים יזדקקו למקלט?".

התמונה להמחשה בלבד.-

לאחרונה החליטה נציגות הדיירים לפנות ללשכה לרישום מקרקעין בעיר. מנהל הלשכה, שהוא בעל סמכויות שיפוטיות וניהוליות, אמור לזמן אליו בקרוב את הצדדים ולהאזין לטענות של כל אחד מהם. בסיומו של ההליך, המתנהל בדומה להליך דיונים בבית המשפט, יתקבל פסק דין שעליו ניתן לערער בבית המשפט המחוזי.

"נקווה שבעלי דירות אחרות בשכונה יבינו כמה בעייתית השתלטות על נכס בבניין", אומרים הדיירים, "ויידעו למנוע זאת בזמן".