כבר שנתיים ברחוב פליקס זנדמן בחולון נערכים שיפוצים. במסגרת העבודות במקום הפך הרחוב לחד סטרי ובוטלו כמה מקומות חניה. בנוסף, לאחרונה נפתח סופרמרקט גדול ברחוב והשילוב בין הדברים הפך את מצב התנועה ברחוב לבלתי נסבל עבור בעלי העסקים והלקוחות.

"מהבוקר ועד הצהריים יש כאן רק צפירות ועצבים", מספר עובד באיזור. "אם מישהו פספס את הכניסה לחנות שהוא צריך הוא נאלץ לעשות סיבוב של כמעט רבע שעה דרך רחוב הפלג. זה סיוט, יש כאן הרבה נותני שירות, טסטים, מכון רישוי, מפעלים וכל מיני עסקים שהאזרח הפשוט חייב להגיע אליהם ואין לו איך".

לדבריו, בעבר פעל במקום חניון, אבל מאז שסגרו אותו אין אפילו חניה אחת פנויה. "הכי גרוע שגם אנחנו בעסקים מרגישים ירידה משמעותית במספר הלקוחות בתקופה האחרונה, המצב הזה ממש פוגע לנו בפרנסה. הגענו למצב שאנחנו מוציאים עובדים שלנו על מנת שינתבו את התנועה, אחרת זה כמו הר געש שמאיים להתפוצץ".

העבודות באיזור. מצב בלתי נסבל-

חלק מבעלי העסקים פנו לקבלן המבצע וזה הבטיח לנסות לשכנע את מהנדס התנועה של העירייה לאשר להפוך את הרחוב לדו סטרי, על מנת לאפשר לרכבים לנוע בשני צדי הרחוב. לטענתם, גם השוטר הקהילתי באיזור הבטיח לסייע ופנה בנושא לעירייה, אך באגף התנועה שבעיריית חולון טרם נתנו מענה לבעיה.

"אני לא מבין איך אנשים יכולים לעבוד ככה", סיפר מבקר במקום. "באתי לעשר דקות ונתקעתי כאן שעה. אף מרכז עסקים לא יכול להתנהל ככה, מתעללים באנשים".

מהעירייה נמסר: "הרחוב ייפתח לתנועה דו סטרית לאחר שיושלמו עבודות הפיתוח ושידרוג התשתיות". בעירייה הוסיפו שההערכה היא שהן יסתיימו בעוד כשלושה חודשים.