כבר 23 שנים שעיריית חולון מקבלת ציוני שבח מהמועצה לישראל יפה, לפני כשנה נחשף כי העירייה מאפשרת למועצה לפעול ממבנה ברחוב הנוטרים שבבעלותה, מבלי לשלם שכירות וארנונה.

העירייה טענה כי הדבר אינו גובל בניגוד עניינים כיוון שאת ההחלטה מקבל צוות מערים אחרות. גם במועצה טענו כי מדובר בדבר מקובל וכי ערים נוספות מאפשרות לה להשתמש במבנים שבשטחן מבלי לשלם ארנונה ושכירות. למרות זאת, העירייה הודיעה כי היא פועלת להתחיל לגבות כסף מהמועצה והמועצה מצידה פינתה את המשרדים.

בישיבת המועצה האחרונה שאלה חברת המועצה, נעה צ'פליצקי האם הוחזרו כספים עבור המבנה ברחוב הנוטרים. העירייה השיבה כי הנכס פונה בחודש מאי וכי הכסף טרם שולם אך העירייה מנסה להגיע להידברות עם המועצה טרם פניה להליכים משפטיים. אבל הסאגה הזאת רחוקה מלהסתיים. 

לאחרונה נודע למיינט חולון כי המועצה ממשיכה לפעול ממבנה עירוני ורק לאחרונה פתחה משרד בתוך המועצה הדתית. מה הקשר בין המועצות? לא ברור.

"יום אחד הם הופיעו כאן, אין לי מושג מה ההסדר ולמה אבל מה שבטוח ששם לא מקבלים תעודות נשואים ולא תקציבים לבתי כנסת", אומר בהומור אדם המבקר תדיר במועצה.

דלת המועצה מצד ימין | צילום: חופית כהן אולאי-

בעיריית חולון טוענים כי הם בעצמם הופתעו מהמעבר ובימים אלו בוחנים את הנושא, אך ביקשו להדגיש כי לפחות במעונה החדש, המועצה משלמת ארנונה.

עיריית חולון מסרה בתגובה:" ראשית, מבנה המועצה הדתית שהוקם עוד בשנות ה-50 של המאה הקודמת, נבנה על ידי המועצה הדתית עצמה ולא על ידי העירייה. לגופו של עניין, השבוע הובא לידיעת העירייה המידע שהמועצה הדתית השכירה חדר בן 9 מ"ר במבנה למועצה לישראל יפה.

עם שובו של מנכ"ל המועצה הדתית מחו"ל, העירייה תבחן מולו את פרטי ההתקשרות ותפעל על פי הדין בהתאם לממצאים. יצוין, כי המועצה לישראל יפה משלמת לעירייה ארנונה כדין בעבור חדר זה".