הורים לילדים בגן 'מעגלים' בשכונת פנחס איילון בחולון הקימו ספרייה שמבוססת על תרומות. הספרייה, השייכת לרשת קהילה ופנאי, הוקמה במסגרת הרצון של ההורים להקים קהילה מקומית תומכת, שמבוססת על התנדבות.

בגן ברחוב רפאל איתן לומדים ילדים בני ארבעה חודשים עד שנתיים ושמונה חודשים. למרות שמרבית ההורים מגיעים לגן בסיום יום עבודה ארוך ולפניהם עוד ערב מתיש, הם החליטו להתגייס ולהפוך את הגן למרכז קהילתי פעיל וחיובי.

"המטרה שלנו היא ליצור בשכונה קהילה עוטפת ותומכת והמעון הוא פלטפורמה מצוינת", אומרת מנהלת המעון, אביטל אמיגה. "אנחנו מאמינים שככה כל אדם מרגיש שייך, משמעותי ומחויב. עשינו כמה מפגשים עם הצוות, ההורים ורשת המתנ"סים, וההורים סיפרו מה חסר להם בקהילה.

"במהלך המפגשים עלו כמה צרכים כמו הרצאות ידע, שוק תן וקח, קבוצת ספורט לאמהות ועוד", מספרת אמיגה. "בסופו של דבר החלטנו להתחיל בספרייה קהילתית לפעוטות. אספנו ספרים מתורמים, קבוצת הורים התגייסה לעיצוב הספרייה וערכנו השקה חגיגית עם הפנינג בשיתוף כל השכונה".

מבלים בספרייה החדשה-

בין מדפי הספרייה החדשה ניתן למצוא ספרים קלאסיים כמו 'מעשה בחמישה בלונים', 'איתמר מטייל על הקירות' ו'הביצה שהתחפשה'. בנוסף יש גם ספרים ייחודיים שמומלץ להתנסות בקריאתם, כמו 'לקוף יש בעיה', 'בננה' ו'תנחש כמה אני אוהב אותך'.

"אנחנו עדיין מחפשים ספרים, אז כל מי שרוצה לתרום - נשמח לקבל", אומרת אמיגה. "אנחנו מקווים שבקרוב ההורים ייקחו יוזמה והספרייה תהיה פתוחה גם אחרי שעות פעילות המעון, כך ילדי השכונה יוכלו ליהנות ממנה מתי שרק ירצו".