במוצאי שבת התקיימה הפגנה נגד חוק ההמלצות בשכונת רסקו בחולון מול בית של שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, בתקווה לשכנע אותו ואת חברי סיעתו להתנגד לחוק.

לפני מספר שבועות התקיימה הפגנה נוספת מול ביתו של השר החולוני, כאשר פעילים למען זכויות בעלי החיים דרשו מהשר להתנגד למשלוחי בעלי החיים שמגיעים לישראל.

הפגנה מול ביתם של נבחרי ציבור הפכה לנורמה בפעילות החברתית בישראל, אך עבור שכניו של שר הכלכלה בשכונת רסקו הפך הדבר למטרד והם חוששים שככל שכוחו של השר יתחזק בכנסת ישראל, כך הם יסבלו מיותר הפגנות.

השר אלי כהן | צילום: מוטי קמחי

"אני מבינה שצריך להפגין ולהילחם בדברים שנעשים במדינה שלנו אבל למה להגיע לבית הפרטי של אדם?" שואלת אחת מהדירות ברחוב הארז בו מתגורר השר ובו נערכות ההפגנות "למזלנו, במוצ"ש הם מיהרו להפגנה הגדולה בתל אביב אז ההפגנה שלהם הייתה קצרה. בכנות, לא נעים לי להעיר להם כי אני מקנאה באנרגיות שלהם וברצון שלהם להילחם באי צדק, אבל כדיירת ברחוב זה הפריע לשלוותי. הפחד האמיתי הוא שככל שאלי יצבור יותר כוח ומעמד בכנסת כך יהיו יותר סיבות להפגין נגדו ברחוב".

השר עצמו קיבל את ההפגנות ברוח פייסנית יותר משכניו ואמר בתגובה "מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית וככזו זכות המחאה היא לגיטימית. לכל אחד יש זכות להתבטא ולהביע את עמדתו. הפגנה, גם אם היא מחוץ לביתי, היא הוכחה למשטר דמוקרטי בריא ולגיטימי״.

יש לציין כי לרוב ההפגנה נגד שחיתות בחולון נערכת ברחבת המדיטק. הפעם לאור החשש כי מפלגת "כולנו" בה חבר השר כהן תתמוך בחוק ההמלצות הוחלט לערוך אותה מול ביתו. היא התקיימה באישור המשטרה והמפגינים לא עברו על החוק ואף הקפידו לשמור על הסדר, עם זאת, השכנים מקווים כי להבא תיערך ההפגנה במקום אחר.