תושבים בחולון מודאגים ממחלת הכלבת שהתפשטה אצל תנים בצפון הארץ והם דורשים מהעירייה לבדוק את מצב התנים ליד העיר ולא להסתפק בחיסון אווירי.

בשבוע שעבר נודע כי יש חשש גבוה למגפת כלבת אצל תנים בצפון. כדי למנוע את התפשטות המחלה מקפידות ערים גם באיזור המרכז לחסן את התנים באמצעות חיסונים אוראליים המפוזרים בשטחים פתוחים. הרשויות גם קראו לציבור להתרחק מתנים וכלבים חשודים.

בחולון נצפים תנים בתדירות גבוה ולעתים הם אף ניגשו לאנשים, דבר יוצא דופן עבור בעל חיים שחושש מבני אדם. מרביתם מסתובבים באיזור חולות חולון, בין קריית בן גוריון לשכונת פנחס איילון ולעיתים רחוקות גם בשטח מקווה ישראל.

בעירייה נוהגים לחסן את התנים באמצעות קפסולות אכילות שמפוזרות ממסוק, אך לנוכח המגפה המדאיגה בצפון הארץ התושבים קוראים לעירייה למצוא דרכים נוספות כדי להבטיח את שלום התנים ותושבי האיזור.

תן. הציבור מתבקש לסגור פחי אשפה| המחשה: ShutterStock-

"לא פעם אנחנו רואים תנים מאוד רזים, זה אומר שהם רעבים וחסר להם מזון", סיפרה תושבת העיר, רונית בראל, שראתה תן לפני כמה שבועות כאשר הלכה ליד חולות חולון. "התן שראיתי נראה רזה, זה מדאיג מאוד. אני יודעת שיש חיסונים שנתיים אבל אולי כדאי לבדוק עוד דרכים לטפל בתנים בעיר, כמו פיזור מזון וכניסה של וטרינרים לשטח".

מהעירייה נמסר: "השירות הווטרינרי של עיריית חולון מפזר מדי שנה מהאוויר פיתיונות לחיסון כלבת בשטחים הפתוחים שמסביב לעיר.

עקב התפשטות הכלבת מהצפון לכיוון מרכז הארץ, הועברה בקשה למשרד החקלאות לקבלת פיתיונות נוספים לביצוע פיזור נוסף השנה במהלך השבועות הקרובים. יש להקפיד לסגור פחי אשפה ולשמור על ניקיון מתחמי אשפה כדי למנוע את התקרבותן של חיות בר לשטחי מגורים".