אתמול (29/11) בשעות הערב החלה להסתובב שמועה שמחבל נכנס למכללת תלפיות בחולון, ניסה לדקור סטודנטיות בסכין ונמלט מהמקום. הנוכחות המשטרתית סביב המכללה ומחסום שהוצב בהמשך הכביש רק הגבירו את החשש ותוך שעה השמועה קיבלה "עידכון" שהמחבל נמלט ומסתובב ברחבי העיר חולון חמוש בסכין וצמא לדם.

מכללת תלפיות מצידה הכחישה את האירוע ונטען כי הוא יצא מפרופורציה. אז מה באמת קרה אתמול בלילה במכללת תלפיות?.

לטענת סטודנטיות ששהו במכללה, אכן נכנס בחור צעיר במראה חשוד לשטח המכללה, הסתובב בין הכיתות והתנהג באופן תימהוני, אבל בשלב הזה הגרסאות מתפצלות. חלק מהסטודנטיות טוענות כי ראו בברור סכין בידו של הבחור וכי נראה שהוא חיפש אדם מסוים וכשלא מצא אותו עזב את המקום, אחרות מתעקשות כי הבחור נראה מבולבל ונסער אך כלל לא היה חמוש.

צילום: shutterstock-

גם בהודעה של אגודת הסטודנטיות נמסר כי לא ידוע שאיש החזיק סכין וכי רק הנוכחות שלו הבהילה את הבנות.

הנהלת המכללה הבטיחה לרענן את נהלי הבטיחות של המקום ולבדוק את הנושא עם המאבטח, אך מבחינת הסטודנטיות זה לא מספיק והן מספרות כי כבר תקופה ארוכה שהן חוששות שאירוע כזה יתרחש "המאבטח של המכללה לא נושא נשק, לא ברורה לנו מה הסיבה אבל זה פשוט ככה" אומרת אחת הסטודנטיות במכללה "כל השטח מסביב מלא בעובדים זרים כי יש שיפוצים במכללה ומחוצה לה, גם אם זה לא מחבלים עדיין מדובר בגברים זרים שמחזיקים כלי עבודה וזה מלחיץ. המכללה חייבת לטפל בזה לפני שיקרה אסון".

ממכללת תלפיות נמסר בתגובה: "התמהוני נכנס למכללה ללא נשק או סכין והדבר מגובה גם במצלמות האבטחה שנבדקו גם עי שוטרים שהוזמנו למקום.כמו כן השומר במכללה היה חמוש כרגיל. למרות האמור לעיל ערכה המכללה תחקיר מסודר בשיתוף חברת האבטחה אותה אנו מעסיקים ולא התגלתה שום תקלה בנהלי הביטחון במכללה. מכללת תלפיות תמשיך לדאוג לבטחונם של כל הבאים בשעריה".