לפני מספר חודשים פרצה שריפה בבניין מגורים ברחוב הלוחמים בשכונת תל גיבורים שבחולון. בעקבות השריפה התקלקלה המעלית בבניין, כיוון שמרבית הדיירים מבוגרים החליטו השכנים להזדרז ולתקן את המעלית ואת הליקויים בבניין בעצמם, אך עקב בעיות תכניות הנושא טרם נפתר.

בנה של אחת השכנות המתגורר עימה פנה לחבר בוועד הבניין וביקש לדעת מדוע הנושא לא נפתר, בין השניים פרץ ויכוח שבמהלכו נאלצו השכנים להוציא את הצעיר בכוח מהדירה.

על פי כתב הבקשה לצו מניעה הטרדה מאיימת שהגיש השכן נגד הצעיר, למרות שניסה להסביר לו מדוע הנושא מתעכב ומה נעשה עם כספי הוועד, הצעיר נהג לדרוש הסברים מהאיש בצורה אגרסיבית ולהטריד אותו באופן עקבי.

באחד המקרים הוא הגיע לביתו, צעק עליו, התנהג באופן אגרסיבי ונופף בידיו. שכני הבניין מיהרו לדירה ורק אז הצליחו להפריד בין הצדדים, כאשר אשתו של השכן דחפה את הצעיר מביתם והצליחה לסגור אחריו את הדלת. לאחר מכן הוחלט לנסות לעשות "סולחה" בין הצדדים, הצעיר שב לדירת השכנים והוצע לו כי יקבל בחזרה את הצ'קים שניתנו עבור שיקום הבניין ויניח לשכניו, אך הצעיר שהבין כי צ'ק אחד כבר הופקד סירב להצעה והלך בזעם.

צילום: shutterstock-

כבר למחרת התייצבו ילדיו של השכן בתחנת המשטרה וסיפרו כי הם חוששים לחיי הוריהם וכי בכל עת אחד מהם נמצא בבית על מנת לשמור על זוג. הם ציינו כי הוריהם נכים וכי התוקפנות של הצעיר עלולה לגרום להם נזק בריאותי.

בעצת המשטרה הם הגישו צו למניעת הטרדה מאיימת ולאחר שספרו לשופט את שארע הוא קיבל את גרסתם ואישר את הצו. אך אז עלתה בעיה נוספת, איש אינו יודע כיצד לאתר את הבחור כיוון שאינו נמצא בבית אימו על בסיס קבוע.

השופט ביקש כי המשטרה תסייע בהגשת הצו ויישומו וקבע דיון נוסף בו יאלץ הצעיר להסביר את מעשיו נגד הזוג המבוגר.