תושבים בחולון מתלוננים על כיכר חדשה שהוקמה מול סניף קופת חולים 'מכבי' בשכונת קריית העבודה בעיר. "הכיכר מכוערת, מזלזלת ומסוכנת", הם טוענים.

הכיכר הוקמה בצומת הרחובות זלמן ארן ומניה שוחט. התושבים שמחו לראות שהאיזור עובר שדרוג, אך התאכזבו לגלות כיכר שטוחה, מכוערת ולטענתם אף מסוכנת.

"רק לפני חודשיים בנו אותה והיא כבר נראית ישנה ומוזנחת", מספר תושב האיזור, מושיקו בכור. "הכיכר בגובה של המדרכה, אפילו נמוכה יותר. הרבה כלי רכב מתעלמים ממנה ופשוט נוסעים מעליה, כך שלא רק שהיא מיותרת, אלא היא גם קצת מסוכנת.

"עד שכבר בונים משהו לא ברור למה חייבים לעשות אותו כל כך מכוער", מתלונן בכור. "הכיכרות בשכונת פנחס איילון מעוטרות בעצי זית, אבנים ירושלמיות ופיסול. אם לא רצו לפגוע בשדה הראייה של הנהגים יכלו לשתול פרחים נמוכים. להשאיר את הכיכר מרוצפת כמו מדרכה זה פשוט זלזול, הם כיסו את האספלט של הכביש וסיימו עם זה".

"להשאיר את הכיכר מרוצפת כמו מדרכה זה פשוט זלזול". הכיכר החדשה-

בכור ותושבים נוספים התלוננו לעירייה אך לטענתם קיבלו מענה תמוה. "אמרו לנו שהכיכר אינה באחריות העירייה אלא באחריות קופת חולים 'מכבי' והם שבנו אותה. לא ברור לי ממתי קופת חולים בונה כיכרות ואחראית על התחבורה? גם אם זה היה חלק מההסכם איתה עדיין לעירייה יש אחריות לדאוג שהדבר ייעשה כראוי ובאופן בטיחותי".

מהעירייה נמסר: "מדובר בכיכר קטנה ולא ניתן לבצע בה גינון משמעותי למעט אולי שתילת עץ. הכיכר נבנתה לפי התקן ובהתאם להיתר הבנייה. נסיעה על גבי העתרה הינה מותרת ואין בזה כל בעיה בטיחותית. הצורך בעתרה נובע מן ההבדלים ברדיוסי הסיבוב שבין רכב קטן וגדול".