תושב חולון, נתנאל אור כהן, המוכר בשם "נתנאל הכהן" משדר במשך למעלה מ 17 שנים את תוכנית הרדיו הפופולארית "אור הקבלה" שעוסקת במיסטיקה וקבלה. בנוסף, נוהג כהן לספק שרותי ייעוץ ולמכור מוצרי מיסטיקה והוא נחשב לגורו בתחומו שרבים מקפידים להתייעץ עימו לפני כל צעד משמעותי.

לפני כ-3 שנים הוא נעצר בחשד להעלמת מס ובשבוע שעבר הוגש נגדו לראשונה כתב אישום שחושף את מעשיו.

כתב האישום שהוגש נגדו בבית המשפט השלום בתל אביב מתייחס לשנים 2008 עד 2015, במהלכן כהן עסק במכירת מוצרי מיסטיקה ומתן יעוץ אישי ללקוחות, עבור השרות נהג כהן לגבות תשלום באמצעות כרטיסי אשראי, צ'קים וכסף מזומן.

מחקירה שנעשתה בחשבונות הבנק של כהן עולה כי הוא נהג להפקיד את הכסף בשני חשבונות בנק שונים וחלק ממנו העביר לספקים שונים. עד שנת 2014 נהג כהן להוציא קבלות באמצעות תוכנת מחשב אך בשלב מסוים עבר לחשבוניות וקבלות שכתב באופן ידני.

חשד להעלמת מס | צילום מסך-

על פי כתב האישום, כהן נהג להעביר למנהל החשבונות שלו רק חלק מפנקסי החשבוניות מס ששימשו אותו ובהסתמך על הספרים החלקיים הגיש כהן בשיתוף רואה חשבון נוסף דוחות למס הכנסה. כך לדוגמא, בין השנים 2008 עד 2013 הגיש כהן לפקיד השומה דוחות עם היקף הכנסות על סך 18,789,661 שקל, כאשר בפועל היקף הכנסותיו עמד על 28,175,729 שקל.

על פי הנתונים שנאספו כהן העלים הכנסה בשווי 9,386,068 שקל וכך העלים מס הכנסה בסכום משוער של 1,958,369 שקל. "בעשותו כאמור לעיל, פעל הנאשם במזיד, בעורמה, במרמה ומתוך כוונה להתחמק ממס" לשון כתב האישום.

בגין מעשים אלו מואשם כהן בשלושה סעיפים, קיום והכנה של פנקסי חשבונות כוזבים, מרמה, ערמה ותחבולה בכוונה להתחמק ממס והשמטת עסקאות מדו"ח.