השבוע הגיע לביקור בתערוכה 'מעלה, מעלה', המוצגת בימים אלה ב'גלריית החווה',  צביקה פיק, המאסטרו בכבודו ובעצמו, אשר התערוכה כולה נוצרה בהשראתו ומציגה גם אוספים נדירים ופריטים אישיים שלו.

במהלך הביקור נפגש צביקה פיק עם כארבעים תלמידי י"ב במגמת המוסיקה בתיכון קריית שרת שוחח עם התלמידים ושיתף אותם בתובנות ובחוויות מהקריירה הארוכה והמפוארת, הנמשכת כבר עשרות שנים.

לאחר שהתלמידים סיירו בתערוכה, נחשפו לתרבות הישראלית וההיסטוריה של עולם המוסיקה והעיצוב, קיבלו הסברים על תקליטי זהב, שערי מגזינים, תכניות 'עוד להיט' ו'זהו זה' - שהיו ה'כוכב נולד' ו'האקס פקטור' של פעם, ישבו כולם לשיחה, מעין כתת אמן פרטית, והציגו שאלות למאסטרו. הם התעניינו בדעותיו על תעשיית המוסיקה והריאלטי של היום, שאלו על מקורות ההשראה שלו ועל התמודדות עם קשיים ביצירה ובפרסום ועוד ועוד.

צילום: בית ספר קריית שרת-

צביקה פיק ענה בסבלנות על כל השאלות, הדגיש את חשיבותה של עבודה קשה ורצינות לצד הכישרון הטבעי ואפילו ערך אודישן מאולתר לתלמיד נדב, אשר ביצע את השיר "דיווה", זוכה האירויזיון, אותו הלחין צביקה פיק.

בנוסף התארח בגלריה המעצב אביעד סייביץ, ממשתתפי התערוכה, אשר הסביר את תהליך היצירה של עבודתו, עליה זכה לביקורות מצוינות.

התערוכה המרתקת מומלצת ביותר לביקור למי שעוד לא היה בה ותעניין כל מי שמתחבר למוסיקה, לתרבות, לעיצוב או סתם גדל וחי פה בעשרות השנים שחלפו.

'גלריית החווה', רחוב הנחושת 1 פינת רח' המלאכה, אזור התעשייה חולון,
שעות פתיחה: ד', ה' 20:00-17:00, ו', ש' 14:00-10:00.
אוצרי התערוכה: רפי וזאנה וד"ר גיא מורג צפלביץ'