במסגרת המאבק של עובדי רשת קהילה ופנאי להתאגד ולהגיע להסכם קיבוצי עם הנהלת הרשת, תוכננה להיום (20/11) שביתה בצהרוני הרשת.

אתמול בערב הגיעו נציגי ההסתדרות וועד הפעולה של עובדי הרשת להבנות עם ההנהלה והצדדים שבו לשולחן המשא ומתן. הורים רבים נשמו לרווחה כששמעו כי השביתה בוטלה, אך הבוקר התגלה כי למרות שהפעילות חזרה לסדרה פרט חשוב ומשמעותי יחסר בצהרוני הרשת היום והילדים לא יקבלו ארוחת צהרים חמה.

"קבלנו הודעה מהצהרון שבגלל שחשבו שאין היום פעילות הם ביטלו את ארוחת הצהרים ולא ניתן להזמינה מחדש" סיפרה אם לילד מצהרון במתנ"ס וולפסון "לא ברור לי מה הם מתכננים, להשאיר את הילדים על סנדוויצ’ים מהבית כל היום? או שאולי הם רוצים שאנחנו נבוא לצהרון עם סירים?. מספיק השביתות שלהם עושות לנו חיים קשים עכשיו גם כשלא שובתים יש בלגן. זו חוצפה שכל מאבק העובדים הזה מתקיים על הגב של ההורים, עכשיו גם מי שהזדהה עם העובדים ורצה בטובתם עצבני. הם היו צריכים לחשוב על זה מראש".

צילום המחשה: shutterstock-

כזכור עובדי הרשת הכריזו בחודש יוני על סכסוך עבודה מול ההנהלה עקב מה שהם מכנים תנאי עבודה לא נאותים. מאז הוקם ועד פעולה ונציג ההסתדרות מסייע לעובדים במשא ומתן מול הרשת שמצידה טוענת כי היא חברה ללא מטרות רווח ולכן לא תוכל להיענות לדרישות העובדים.

מרשת קהילה ופנאי נמסר: "אתמול לקראת השעה 19:00 בערב הוחלט על ביטול השביתה ולכן אחד מספקי המזון לא יכול היה להתארגן בהתראה כה קצרה. בהחלטה אחת עם יו"ר וועד ההורים העירוני העדפנו לקיים היום את הפעילות בצהרונים על פני השבתתם למרות שידענו שלא נוכל לספק ארוחה חמה לכולם.

ארוחה חמה תוגש היום במעונות ובחלק מהצהרונים, בשאר הצהרונים יוגשו כריכים עם מגוון ממרחים וירקות".