על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רותי שביט אושרי, במהלך שנת 2015 ניהל הנאשם עסק שמטרתו הבאת נשים ממדינות מזרח אירופה, לשם אספקת שירותי מין במדינת ישראל.

לצורך כך, יצר איסקוב קשר עם הנשים באמצעות פרסום באתרי אינטרנט במדינות המוצא ובאמצעים שונים והסביר להן על תנאי העסקתן בעסק שניהל עם שותפיו, אחותו, אוקסנה, שי אל צופן וזאור נטרושוילי שכבר הורשעו ונידונו. את הנשים הם הנחו כיצד עליהן לנהוג בביקורת הגבולות, על מנת שלא יעוררו חשד.

איסקוב פעל במשך תקופה של חודשיים, כאשר הנשים הובאו לפרקי זמן של כשבועיים עד חודש ימים בישראל.  

עם הגעתן הן נאספו משדה התעופה, נלקחו על ידי שותפיו של איסקוב לבית המרקחת על מנת לקנות קונדומים, חומרי סיכה ומוצרים נוספים שישמשו לאספקת שירותי המין. לאחר קניית המוצרים פוזרו הנשים בשש דירות שונות ששכרו איסקוב ושותפיו ברחבי העיר בת ים.

פרסום שירותי המין נעשו באמצעות צילומים חושפניים של הנשים ולאחר שקבע איסקוב על בסיס התמונות את המחיר אותו יגבו הנשים עבור שירותי המין. איסקוב תיאם עבור הנשים לקוחות וגבה כמחצית מן התשלומים שקיבלו הנשים עבור שירותי המין שסיפקו.

צילום: shutterstock=

בנוסף, נדרשו הנשים לשלם שכר דירה עבור שהותן בדירות בעלות של כ 4 אלף שקל, אותן לא הורשו לעזוב עד פדיית חובותיהן לכאורה לאיסקוב.

בכתב האישום מתואר כיצד איסקוב ניצל את מעמדו ואנס את הנשים. איסקוב גרם להן לחשוב כי הן יוצאות איתו לפגישה, במסעדה או בבית קפה, אך לאחר מכן אנס אותן באכזריות והכה אותן כשבכו בדרישה שיציגו חזות של הנאה. אחת מהצעירות ביקשה סיוע מאחד מהשותפים, דבר שרק הכעיס את איסקוב שהיכה אותה, אך לאחר מכן הצליחה האישה ליצור קשר עם השכנים ולבקש מהם סיוע ולהזעיק את המשטרה.